Користь бамії їстівної для вашого здоров’я

Photo of author

By Diana Litvinchuk

Бамія — квітуча рослина, відома своїми їстівними насіннєвими стручками (інші назви бамії — гібіск їстівний, окра, ґомбо, баня). Її вирощують у теплому та тропічному кліматі, зокрема в Африці та Південній Азії. Іноді її називають “дамським пальчиком”. Бамія буває двох кольорів – червоного та зеленого (обидва сорти мають однаковий смак).

Бамія корисна для здоров’я тим, що вона багата на магній, фолати, клітковину, антиоксиданти та вітаміни С, К1 і А. Також ця рослина може допомогти підтримувати здорову вагітність, здоров’я серця, рівень цукру в крові, а також має потенційні протиракові властивості.

Цікаво, що біологічно бамія класифікується як фрукт, проте у кулінарії її використовують як овоч. Які ще переваги має квітуча рослина — читайте у нашій статті.

Бамія та її користь для організму:

Покращує здоров’я серця

Безумовно, що дотримання здорової дієти та підтримання нормального рівня холестерину можуть знизити ризик хвороб серця і бамія може допомогти в цьому. Вона також багата на поліфеноли, які можуть знижувати кров’яний тиск, рівень холестерину та запалення, пов’язане із серцевими захворюваннями.

Контролює рівень цукру в крові

Якщо ваш організм не може належним чином переробляти глюкозу, через це може розвинутися діабет 2 типу (хронічний стан, який може призвести до пошкодження органів і підвищеного ризику серцевих захворювань). Контролювати рівень цукру в крові важливо навіть без ризику діабету, оскільки це забезпечує стабільну енергію та зменшує відчуття голоду. Бамія відома як народний засіб для зниження високого рівня цукру в крові.

Користь клітковини

Клітковина має багато переваг для здоров’я, і більшість людей могли б використовувати більше її у своєму раціоні. Бамія багата клітковиною, яка може знизити ризик колоректального раку. Крім того, бамія містить велику кількість клітковини під назвою пектин (він живить корисні бактерії у вашому кишківнику), що є корисною для роботи травлення.

Зміцнення кісток

Зазвичай фрукти та овочі не сприяють зміцненню та здоров’ю кісток, але бамія є винятком. Ця рослина містить багато кальцію, необхідного для зміцнення кісток. Крім того, бамія є джерелом вітаміну К, який сприяє росту та міцності кісток.

Способи приготування бамії

  • Додайте її в салати або соуси у свіжому вигляді.
  • Варіть цілком.
  • Запікайте окремо або разом з іншими овочами.
  • Приправте і висушіть в дегідраторі.
  • Використовуйте цедру для добавлення в рецепти.
  • Ви можете замінювати стручкову квасолю нею у будь-якій страві.
  • Готуйте з бамії томатний соус.