Пітахая (пітая, фрукт дракона, полунична груша) — фрукт дракона, який є частиною сімейства кактусових і походить з північної частини Південної Америки, має декілька різновидів кольорів, таких як жовтий, червоний, або з білим чи рожевим вмістом. Пітахая має округлу досить велику форму з фіолетово-червоною гладкою шкіркою.
Чому пітахаю називають фруктом дракона? Все просто, бо вона походить від зовнішнього вигляду фрукта, рожеві “плавці” нагадують луску дракона. Hylocereus(рід “солодка пітая) цвіте тільки ночами; великі білі пахучі квіти мають типову для кактусових квітів форму. Плід пітахаї має білий кремоподібний м’якуш із крихітним чорним насінням і ніжним ароматом. На смак чимось схожий на ківі.
Основні корисні властивості пітахая (фрукта дракона)
Фрукт дракона відзначається високим вмістом клітковини та антиоксидантів, що відомо захищають від різних захворювань, таких як рак, діабет, серцеві проблеми, а також захворювання дихальних, шлунково-кишкових та сечовивідних систем.
- Покращує здоров’я кишківника. Пітахая містить багато клітковини, що сприяє здоровому травленню та запобігає запорам.Одна чашка жовтого драконового плоду містить 5,58 г клітковини, що становить 20% від добової норми. Крім того, він містить пребіотики, які стимулюють ріст корисних бактерій у кишківнику, таких як Bifidobacteria та Lactobacillus, що сприяють попередженню або лікуванню розладів травлення, включаючи синдром подразненого кишківника.
- Запобігає хронічним захворюванням. Фрукт Дракона має протизапальні антиоксиданти, що асоціюються з профілактикою захворювань, пов’язаних із запаленням, таких як діабет, серцеві захворювання, рак і метаболічний синдром. Бетаціаніни, антиоксиданти, які надають червоний колір м’якоті та шкірці червоної пітахаї, сприяють зниженню окислювального стресу та клітинного пошкодження, спричиненого вільними радикалами. Ці радикали утворюються при розщепленні їжі та впливу тютюнового диму чи радіації, і накопичення їх може призводити до старіння та різних захворювань, таких як хвороби серця, рак і артрит.
- Підтримує стабільний рівень цукру в крові. Пітахая маючи природний цукор (фруктоза), насправді сприяють контролю рівня цукру в крові. Особливо червоний фрукт дракона відомий своїми властивостями контролювати цей показник, оскільки його природні сполуки сприяють регенерації бета-клітин підшлункової залози, які виробляють інсулін та амілін (гормони, що регулюють цукор в крові).
- Покращує кровообіг. Вживання фрукта дракона може сприяти полегшенню загального кровообігу.
- Підтримка імунної системи. Пітахая допомагає підтримувати здорову імунну функцію шляхом своєї антибактеріальної, протигрибкової, противірусної та протимікробної дії. Частини м’якуші та шкірки фрукта Дракона також пригнічують мікроорганізми, що передаються з їжею, такі як дріжджі та цвіль. Зміни у кишковій мікрофлорі, спричинені споживанням цього фрукту, допомагають активувати та підтримувати загальну імунну систему організму.
Потенційні ризики вживання пітахаї
Хоча це стається рідко, можлива алергічна реакція на фрукт дракона, яка може викликати такі симптоми, як:
- блювота
- кропив’янка
- висип
- набряк язика.
Крім того, вживання цього червоного фрукта може змінити колір вашої сечі на рожево-червоний, хоча це теж відбувається дуже рідко. Урологи стверджують, що цей колір сечі не завжди свідчить про кров, а може бути наслідком великої кількості високопігментованих червоних продуктів, таких як буряк, ягоди або ревінь.
Як правильно їсти фрукт дракона?
Для тривалого зберігання цей фрукт краще покласти в поліетиленовий пакет і помістити в холодильник. Фрукт дракона можна використовувати в напоях, стравах, закусках і як унікальний гарнір: розріжте фрукт дракона навпіл і ложкою вийміть м’якуш. Насіння пітаї має виразний горіховий смак та високий вміст ліпідів. Фрукт дракона часто використовується у тропічних коктейлях і для виготовлення вина, а з ароматних квітів кактуса пітахаї жителі Америки заварюють чай.