Користь бразильського горіха

Photo of author

By Diana Litvinchuk

Бразильські горіхи походять із тропічних лісів Амазонки, мають форму, схожу на квасолю, з твердою зовнішньою оболонкою і вершковим, маслянистим насінням всередині. Вони не лише великі та багаті на поживні речовини, але й містять багато селену, завдяки складному ґрунту Амазонки. Щоб дізнати ще більше переваг бразильського горіха для вашого здоров’я — читайте далі.

Переваги бразильських горіхів:

Селен — це мікроелемент, який необхідний організму в дуже малих кількостях. Він відіграє ключову роль у багатьох аспектах здоров’я, підтримуючи функцію гормонів щитоподібної залози, метаболізм і репродукцію.

1.Містить антиоксиданти

Бразильські горіхи є високоефективним способом підтримати або збільшити споживання селену. Як антиоксидант, селен допомагає зменшити окислювальний стрес, який може призвести до пошкодження клітин, якщо він незбалансований (пошкодження клітин може сприяти виникненню таких захворювань, як рак, діабет і хвороби серця).

2. Зменшує запалення

Антиоксиданти, такі як селен, можуть не лише підтримувати здоров’я щитоподібної залози, але й зменшувати запалення в організмі. Хронічне (тривале) запалення може збільшити ризик розвитку раку, діабету та серцевих захворювань. Зменшення запалення допомагає захистити від цих захворювань.

3. Може допомогти з когнітивними функціями

Бразильські горіхи є джерелом селену та елагової кислоти, які можуть підтримувати когнітивне здоров’я. Елагова кислота — це поліфенол зі сполуками, що мають протизапальні та антиоксидантні властивості, тобто вона може захищати здоров’я мозку.

Деякі дослідження підтверджують, що низький рівень селену може сприяти розвитку захворювань, які негативно впливають на когнітивні функції, таких як хвороба Альцгеймера. Також підвищення рівня селену може покращити міркування та мислення. 

4. Може покращити регуляцію рівня цукру в крові

Інсулін — це гормон, який сприяє переміщенню глюкози в клітини. селен покращує чутливість до інсуліну, знижуючи таким чином рівень цукру в крові у людей з діабетом 2 типу.

Які побічні ефекти бразильських горіхів?

Що стосується бразильських горіхів, менше — це краще. Вони містять багато калорій і жиру, що може призвести до небажаного збільшення ваги, якщо вживати їх у великих кількостях.

Ознаки токсичності селену включають:

  • Шлунково-кишкові проблеми
  • Запаморочення
  • Ламке волосся і нігті
  • Біль у суглобах
  • Дратівливість
  • Втома

Як правильно їсти бразильські горіхи? 

Бразильські горіхи можна знайти в продуктових магазинах як очищеними, так і неочищеними. Зберігайте їх у прохолодному, сухому місці до місяця. Лікарі радять їсти не більше 5 бразильських горіхів на день, щоб уникнути потенційних ризиків для здоров’я, таких як отруєння селеном.

Ви можете їсти бразильські горіхи просто або змішувати з іншими горіхами для здорової, енергетичної закуски. Вони мають гладку консистенцію та ніжний смак. 

Використанні джерела:

https://www.health.com/brazil-nuts-health-benefits-7255653

https://www.verywellhealth.com/brazil-nuts-7974834