Перша допомога при утопленні – реанімаційні заходи

Photo of author

By fersht

Постраждалого треба витягнути з води, перевірити, чи людина притомна, якщо ні, привести до тями — потерти вушні раковини, потрусити корпус.

Далі слід перевірити дихання. Якщо покласти руку зверху на грудну клітку, можна відчути, як вона рухається. Чи виходить повітря через ніс?

Якщо у дихальних шляхах є вода, треба покласти людину набік і виштовхати зайву воду.

Якщо особа не дихає, слід перевірити пульс упродовж 10 секунд. Якщо пульсу немає, треба негайно розпочати кардіо-легеневу реанімацію.

Реанімаційні заходи – перша допомога при утопленні

Постраждалого треба покласти на спину, голову ледь відхилити назад, нижню щелепу трохи відкрити.

Якщо людина не почала дихати самостійно, затисніть носа пальцями, покладіть на рота хустинку і зробіть 5 сильних рятувальних вдихів.

Серцево-легенева реанімація

  1. Склавши руки одна над одною, різко натискати на центр грудини. Руки мають бути прямі. Треба робити 2 натискання за секунду (120 натискань за хвилину).
  2. Далі — 30 натискань на хвилину, що супроводжуються двома рятувальними вдихами.
  3. Реанімацію слід продовжувати до того часу, поки постраждалий не почне самостійно дихати або до моменту, коли прибуде допомога.
  4. Якщо людина почала дихати, треба покласти її у “відновлювальну” позицію — набік, голова трохи назад для кращого доступу повітря. Накрити, щоб зігріти. І підтримувати розмову, що постраждалий залишався при свідомості.