Для чого ми вживаємо вітамін С
Завантаження. Будь ласка, зачекайте...

Для чого ми вживаємо вітамін С

vytamyn_s.jpg (147.86 Kb)

Вітамін C (аскорбінова кислота) є розчинним у воді вітаміном. Вітамін С важливий для росту і відновлення клітин тканин, ясен, кровоносних судин, кісток і зубів, сприяє засвоєнню організмом заліза, прискорює одужання . Його користь і цінність дуже велика для захисту від інфекцій. Він діє як стимулятор запуску імунних процесів.

Добова потреба у вітаміні С

Добова потреба людини у вітаміні С залежить від ряду причин: віку, статі, вагітності, кліматичних умов, шкідливих звичок. Середня добова доза вітаміну С - 70-100 мг.

Користь вітаміну С

Аскорбінова кислота є активним учасником різних процесів, що відбуваються в організмі, але самостійно синтезувати вітамін організм не в силах, тому важливо вживати в їжу продукти, багаті вітаміном С або вживати аптечні комплекси.

vytamyn_s1.jpg (53.4 Kb)

Основні функції вітаміну С:

  • Допомагає організму синтезувати білок колаген, який є основою м'язів, кісток, хрящів, судин, шкіри і всіх тканин організму.
  • Прискорює процеси регенерації (загоєння) ран.
  • Є антистресовим вітаміном - при стресі будь-якої природи його запаси швидко вичерпуються. В першу чергу це стосується людей, які курять, вживають алкоголь і страждають від ожиріння. Рівень вітаміну С в крові є маркером (індикатором) рівня здоров'я (Журнал семінарів профілактичної та альтернативної медицини).
  • Захищає від вірусних і бактеріальних інфекцій: стимулює утворення імунних клітин, інтерферону і антитіл. Застосування вітаміну скорочує тривалість протікання ГРВІ на 23%, (Захарова І.М., Скоробогатова Е.В. Дефіцит вітамінів у дітей: сучасні можливості корекції // Consillium medicum. - 2004 Т..6, №3) і навпаки, дефіцит вітаміну С призводить до пригнічення імунітету. Достатня кількість вітаміну С може попередити ризик ускладнень, таких як пневмонія і легеневі інфекції.
  • Охороняє «хороший» холестерин від окислення, сприяє зниженню рівня «поганого» і запобігає розвитку атеросклерозу. У людей з високим вмістом вітаміну С в раціоні ризик інсульту був на 42% нижче, ніж у людей з дефіцитом вітаміну С в харчуванні (Американський журнал клінічного харчування, січень 2008 №87, ст.64-69).
  • Охороняє «хороший» холестерин від окислення, сприяє зниженню рівня «поганого» і запобігає розвитку атеросклерозу. У людей з високим вмістом вітаміну С в раціоні ризик інсульту був на 42% нижче, ніж у людей з недоліком вітаміну С в харчуванні (Американський журнал клінічного харчування, січень 2008 №87, ст.64-69).
  • Є сильним антиоксидантом: молекула вітаміну С віддає 1 або 2 електрони вільному радикалу і робить його неактивним. Як відомо, вільні радикали є причиною майже 100 захворювань, таких як запалення, хвороби серця, судин, очей, цукровий діабет 2 типу, ракові захворювання, а також передчасне старіння. Захищає ДНК від ушкодження вільними радикалами, блокує утворення канцерогенних нітрозамінів з нітратів (багато нітратів міститься в сигаретному димі), знижує ризик утворення пухлин.

Ознаки нестачі вітаміну С

Перша ознака - поява на нижній частині язика загрубівших червоних ліній.

Друга ознака - плями і навіть групки маленьких червоних цяток або лусочок на шкірі плечей. Крім того, звертають увагу на ясна, що кровоточать при чищенні зубів, при пережовуванні твердої їжі. Вітамін С погано засвоюється у людей старшого віку або у тих, хто переніс важкі хвороби. У таких випадках в дієту хворого необхідно додати природні продукти, багаті вітаміном С.

У яких продуктах міститься вітамін С

Джерела вітаміну С: цитрусові, ківі, чорна смородина, чорноплідна горобина, шипшина, зелень петрушки, болгарський перець, кольорова і білокачанна капуста. Вітамін С міститься в зеленій і ріпчастій цибулі, в щавлі, томатах, огірках, картоплі і в гарбузі.


Підтримайте Medfond.com! Become a Patron!

Не забудьте підписатися на Наш канал: