Філе риби — дуже популярний інгредієнт у кулінарії. З нього роблять найсмачніші котлети, запіканки та інші апетитні страви. Філе корисне, смачне, не надто жирне. Його зручно використовувати для простої їжі або справжніх делікатесів. Є декілька основних секретів його приготування.
Що таке філе
Рибне філе — це шматочок м’яса без кісток. У кожної з десятків тисяч сортів риб, що існують сьогодні, воно дуже схоже за своїми характеристиками, але може мати й відмінності. Насамперед об’єднує всю рибу те, що в ній містяться кислоти омега-3, які позитивно впливають на організм людини. Крім того, рибне м’ясо є відмінним джерелом білка. У середньому на 100 г воно має 15,17 г білків, 3,5 г жирів та практично не містить вуглеводи. А калорійність продукту становить приблизно 90,57 ккал.
У світовій кухні представлені різноманітні страви з риби. Її можна варити, смажити, солити, консервувати, тушкувати, маринувати, використовувати як начинку для пирогів. Страви з філе риби включають різні супи, пиріжки й запіканки, а також безліч інших страв.
Як готувати рибне філе в домашніх умовах
Вдома рибу можна приготувати в різний спосіб. Найпопулярніші варіанти:
- варіння в каструлі чи мультиварці;
- смаження на сковороді;
- запікання в духовці: у рукаві, брикетах, фользі;
- тушкування.
Дуже хороший варіант — запікання філе риби у фользі з овочевою начинкою або хрусткою скоринкою із сиру. Його обвалюють у паніруванні, поливають соусом. Таке приготування не є складним. Головне акуратно зрізати м’ясо з хребта, витягти кістки.
Перед запіканням його потрібно приправити за смаком сіллю, перцем та лимоном, і злегка обсмажити з кожного боку. Потім намазати пергамент улюбленим соусом, майонезом або сметаною. Зверху розкласти овочі. Підійдуть цибуля, помідори, селера, морква, солодкий перець. Усе треба полити ще одним шаром соусу й посипати тертим сиром. І запікати від 15 хвилин до півгодини. У духовці м’ясо покривається апетитною скоринкою.
Котлети з цього інгредієнта теж виходять дуже смачними. Тут також надзвичайно важливо прибрати абсолютно всі кістки. Дрібні зручно витягувати за допомогою пінцета. На смак і консистенцію продукту впливає ступінь помелу, поєднання інгредієнтів, спеції, панірування і способи теплової обробки. У фарш можна додати цибулю, часник, прянощі, рис, а потім обваляти в панірувальних сухарях і обсмажити на сковороді. Також цю страву готують у пароварці.
Рулети, биточки й оладки теж виходять дуже смачними. Особливо якщо готувати їх із грибами на пару. Дуже часто філе готують у клярі на сковороді. До нього можна додати сир, яйця і трохи борошна. Тісто має бути рідкувате. На стіл такі страви подають із гарніром із картоплі, салатами, кашами та макаронними виробами.
Суп або юшка з цим продуктом виходять дуже смачними й легкими. Людина, яка стежить за своєю фігурою, може сміливо включати такі страви в повсякденний раціон, бо риба — дієтичний продукт. Особливим смаком вирізняється тушковане філе риби. Рецепти можна робити з різними соусами: у сметані, томаті, вершках, маринаді й майонезі. Пиріг або запіканка з філе, рибна лазанья — улюблені страви багатьох гурманів.
Заморожене філе обов’язково слід правильно розморозити. Для цього за кілька годин до початку приготування треба викласти продукт на тарілку й поставити на нижню полицю холодильника. І дати льоду час розтанути природним способом. Так філе розморозиться без втрати смакових якостей. Завдяки цьому страви, приготовані з нього, будуть радувати чудовим смаком і користю.
Найбільш смачним і корисним рибне філе буде у свіжому вигляді. Заморожений продукт втрачає частину своїх смакових якостей. Щоби насолодитись смаком та отримати всю користь від морепродуктів, потрібно купувати їх охолодженими. Тому радимо замовляти дари морів у перевірених постачальників. Купити якісну рибу можна в інтернет-магазині свіжого улову Seadora з доставкою по Києву та всій території України!