Суниці – лікувальні властивості

Photo of author

By fersht

sunicya_lisova_medfond

Суниці лісові (Fragaria vesca L.) – багаторічна трав’яниста рослина заввишки від 5 до 30 см. Листки трійчасті на довгих черешках. Квітки білі, великі, зібрані в щиткоподібне суцвіття на довгих квітконіжках. Цвіте у травні, плодоносить з червня до кінця липня. Плід –ягодоподібний, конічний, до основи вкритий сім’янками, яскраво-червоного кольору, має приємний смак і запах.

Ростуть на галявинах та узліссях хвойних і мішаних лісів, на сухих луках та трав’янистих схилах.

Як заготовляти та зберігати суниці

Заготовляють листки, плоди і коріння. Листки збирають під час цвітіння рослини. Сушать в добре провітрюваних і теплих приміщеннях. Ягоди вживають свіжі або сушать у теплих печах при температурі 60-65 градусів. Плоди зберігають у щільній тарі. Корені викопують рано навесні чи пізно восени.

sunicya_lisova_medfond2

. . . . . .

Хімічний склад

Плоди суниць містять цукри, лимонну, яблучну і саліцилову кислоти, дубильні речовини, пектин. У них виявлено аскорбінову кислоту, каротин, тіамін, рибофлавін, філохінон. Листки суниць містять багато аскорбінової кислоти, кореневища – дубильних речовин.

Застосування суниці в лікувальних цілях

Плоди, листки і кореневища лісових суниць застосовують як сечогінні, жовчогінні і полівітамінні засоби. Наукова медицина рекомендує вживати ягоди суниці при хворобах нирок, каменях у них, при захворюваннях печінки і жовчних шляхів, при всіх видах катарів шлунка і при хворобах селезінки.

Напар листків вживають для очищення крові, при висипках, прищах, лишаях, при рахіті, золотусі, подагрі, гастритах, хворобах печінки і селезінки, катарі товстих кишок, геморої, жовтяниці. Незамінні суниці при склерозі, гіпертонії, запорах і поносах ( регулююча дія).

Попереджаємо, що не всім корисне вживання ягід. Декому вони можуть шкодити (ідіосинкразія ).

Перед вживанням проконсультуйтеся зі спеціалістом!

Перша допомога при утопленні – реанімаційні заходи

Кропива собача – лікувальні властивості