Багато хто з нас не знайомі з цим маленьким фруктом, який насправді містить багато корисних та поживних речовин. Кумкват – це невеликий плід, розміром з оливку, з гострим або солодким смаком. Він має відтінки від жовтого до помаранчевого, нагадуючи маленьку версію апельсина (ба більше, кумкват — це кантонське слово, яке означає «золотий апельсин»). Походить із сімейства рутових та зростає на деревах. М’якуш гостра, а шкірка – солодка, можна їсти разом із нею.
Як правильно їсти кумкват?
Цей корисний фрукт поєднує в собі одночасно гострий, кислий та солодкий смак. Кумкват має виражений цитрусовий аромат, що робить його чудовою закускою. Ви можете його їсти його зі шкіркою, або споживати його цілим, або, якщо ви бажаєте, вийняти насіння.
Калорійна цінність кумквата
У 100-грамовій порції (приблизно 5 цілих кумкватів) міститься:
- Калорій: 71.
- Вуглеводи: 16 грамів.
- Білок: 2 грами.
- Жир: 1 грам.
- Клітковина: 6.5 грамів.
- Вітамін А: 6% рекомендованої дієтичної норми (РДН).
- Вітамін С: 73% РДН.
- Кальцій: 6% РДН.
- Марганець: 7% РДН.
Користь кумквату для здоров’я
Перш за все треба знати, що кумкват — ідеальний фрукт для діабетиків, оскільки має нульовий вплив на рівень цукру в крові.
- Корисний для здоров’я серця
Вітамін С, клітковина, антиоксиданти та вітамін А — зменшують накопичення жиру в артеріях і знижують ризик закорковування, тобто зменшує ймовірність серцевої недостатності, інсульту та станів високого кров’яного тиску та в цілому запобігає захворюванням і зміцнює здоров’я вашого серця.
- Корисний для вашої травної системи
Кумкват багатий на нерозчинну клітковину, таким чином він полегшує травлення та проблеми, які можуть з ним виникнути (запор, порушення дефекації, та гастрит). Він також підтримує ріст корисних бактерій у кишківнику, зміцнюючи в цілому систему травлення.
- Корисний для тих, хто хоче схуднути
Фрукт із багатим вмістом клітковини — це чудовий вибір для тих, хто хоче схуднути. Клітковина в кумкваті сповільнює травлення і довго зберігає відчуття ситості, запобігаючи переїданню.
- Корисний для вашої шкіри
Кумкват вважається відмінним джерелом вітаміну С. Він сприяє утворенню колагену, що робить шкіру пружною, сяючою та здоровою, без зморшок. Антиоксиданти, такі як вітамін С, також борються з вільними радикалами, які спричиняють старіння шкіри, включаючи тонкі лінії та зморшки, захищаючи шкіру від старіння.
- Корисний для очей
Вітамін А, який міститься у цьому фрукті має важливу роль у здоров’ї очей, тому завдяки бета-каротину, сприяє збереженню доброго зору. Каротиноїди, які містяться в ньому, допомагають покращити зір і регулювати функцію очей, запобігаючи сліпоті.
- Корисний для імунітету
Безумовно, що цитрусові сприяють зміцненню імунітету завдяки наявності вітаміну С, потужного антиоксиданту. Окрім антиоксидантів, кумкват має антибактеріальну, антимікробну та протизапальну дію, яка бореться з різними інфекціями та лихоманкою.
- Корисний для кісток
Для здорових та міцних кісток важливий достатнє вживання кальцію, який можна знайти в кумкваті. Він забезпечує 6% наших щоденних потреб у кальції та сприяє збільшенню щільності кісток, а також запобігає переломам.
- Корисний тим, що розбиває жовчні камені
Кумкват допомагає розбивати камені в жовчному міхурі. Камені в жовчному міхурі можуть бути болючими й викликати запалення. Цей крихітний фрукт корисний для зменшення хворобливих каменів у жовчному міхурі завдяки корисній сполуці лімонену.
Можлива шкода та побічні ефекти від вживання кумквата
- Споживання брудного кумквата може призвести до наявності бактерій, таких як кишкова паличка чи сальмонела, що може спричинити бактеріальні інфекції в шлунку.
- Деякі люди можуть мати алергію на цитрусові, тому важливо переконатися, що у вас немає алергії на цитрусові перед споживанням кумквата.
- Високий вміст клітковини в кумкваті може викликати здуття живота та утворення газів у деяких людей.