Цикорій дикий - лікувальні властивості
Завантаження. Будь ласка, зачекайте...

Цикорій дикий - лікувальні властивості

cikorii_1.jpg (198.62 Kb)

Цикорій дикий, петрові батоги (Cichorium intybus L. ) - багаторічна трав’яниста рослина заввишки від 40 до 150 см. Стебло пряме, прикореневі листки виїмчасто- пірчастороздільні, стеблові - ланцетні, гострозубчасті, стеблообгортні. Квітки голубі, рідше білі або рожеві. Цвіте рослина з червня до середини вересня. Росте біля шляхів, на узбіччях канав, стежок, у парках, на пагорбах.

Як заготовляти та зберігати цикорій дикий

У народній медицині використовують стебло і корені. Стебло заготовляють під час цвітіння, а корені – рано навесні або пізно восени, коли відмирають стебла. Корені веретеноподібні, довгі, крихкі. Їх миють холодною водою, подрібнюють і сушать у теплих, добре провітрюваних приміщеннях.

cikorii_2.jpg (438.17 Kb)

Хімічний склад

Корені містять значну кількість інуліну. Є він у листі та насінні. Крім того у коренях і листі знайдено глікозид інтибін, що зумовлює їх гіркоту. У квітках – глікозид цикоріїн. У молочному соці, який рослина виділяє в місцях поранення, є гірка речовина лактуцин. У коренях та листі є білкові речовини, пектин, фруктоза, смола. У молодому листі – каротин, вітамін С, солі калію.

Застосування цикорію дикого в лікувальних цілях

Корені цикорію використовують при лікуванні захворювань печінки та нирок, діабету, обмінного поліартриту, діатезу.

cikorii_3.jpg (159.22 Kb). .

Препарати цикорію широко застосовують для лікування задавнених трофічних виразок, гастриту, для посилення опірності організму після перенесених складних операцій, при переломах кісток, ревматизмі, ендо- і міокардиті, при запаленнях жіночої статевої сфери , цирозі печінки, запорах, іпохондрії, при запаленні підшлункової залози. Проявляють заспокійливу дію на центральну нервову систему.

Культурний цикорій є складовою добавок до кавових напитків, а свіже листя використовують для салатів.

Перед використанням проконсультуйтеся зі спеціалістом!Вам сподобалася стаття? Підтримайте україномовне видання: Ваша допомога дозволить нам працювати для Вас і надалі!

➡ Приват 4149629353047269

➡ Monobank: 4441114410047144

➡ PayPal: uimcbiz@gmail.com

Дякуємо!Не забудьте підписатися на Наш канал: