Цикорій дикий – лікувальні властивості

Photo of author

By fersht

cikorii_1

Цикорій дикий, петрові батоги (Cichorium intybus L. ) – багаторічна трав’яниста рослина заввишки від 40 до 150 см. Стебло пряме, прикореневі листки виїмчасто- пірчастороздільні, стеблові – ланцетні, гострозубчасті, стеблообгортні. Квітки голубі, рідше білі або рожеві. Цвіте рослина з червня до середини вересня. Росте біля шляхів, на узбіччях канав, стежок, у парках, на пагорбах.

Як заготовляти та зберігати цикорій дикий

У народній медицині використовують стебло і корені. Стебло заготовляють під час цвітіння, а корені – рано навесні або пізно восени, коли відмирають стебла. Корені веретеноподібні, довгі, крихкі. Їх миють холодною водою, подрібнюють і сушать у теплих, добре провітрюваних приміщеннях.

cikorii_2

Хімічний склад

Корені містять значну кількість інуліну. Є він у листі та насінні. Крім того у коренях і листі знайдено глікозид інтибін, що зумовлює їх гіркоту. У квітках – глікозид цикоріїн. У молочному соці, який рослина виділяє в місцях поранення, є гірка речовина лактуцин. У коренях та листі є білкові речовини, пектин, фруктоза, смола. У молодому листі – каротин, вітамін С, солі калію.

Застосування цикорію дикого в лікувальних цілях

Корені цикорію використовують при лікуванні захворювань печінки та нирок, діабету, обмінного поліартриту, діатезу.

cikorii_3

. .

Препарати цикорію широко застосовують для лікування задавнених трофічних виразок, гастриту, для посилення опірності організму після перенесених складних операцій, при переломах кісток, ревматизмі, ендо- і міокардиті, при запаленнях жіночої статевої сфери , цирозі печінки, запорах, іпохондрії, при запаленні підшлункової залози. Проявляють заспокійливу дію на центральну нервову систему.

Культурний цикорій є складовою добавок до кавових напитків, а свіже листя використовують для салатів.

Перед використанням проконсультуйтеся зі спеціалістом!