Полин гіркий - лікувальні властивості
Завантаження. Будь ласка, зачекайте...

Полин гіркий - лікувальні властивості

polin_1.jpg (151.86 Kb)

Полин гіркий (Artemisia absinthium L. )- багаторічна трав’яниста рослина з сильним ароматним запахом. Стебло пряме, гіллясте, сіроповстисте, з сріблястими волосками. Прикореневі листки довгочерешкові, трикутно-округлі, цілокраї. Стеблові листки – сидячі, чергові. Суцвіття утворюють верхівкову волоть з дрібними пониклими кошиками. Квітки двостатеві, з жовтою оцвітиною. Цвіте у липні-серпні.

Росте на засушливих пагорбах, галявинах, у вирубках, на межах, занедбаних земельних угіддях, понад шляхами.

Як заготовляти та зберігати полин гіркий

Заготовляють верхівкові квітучі стебла і листки. Сушать, розкладаючи тонким шаром, у приміщеннях, які добре провітрюються, на горищах під залізними дахом. Зберігають окремо від інших рослин.

polin_2.jpg (263.41 Kb). . . .

Хімічний склад

Рослина містить ефірну олію, до складу якої входять туйони, терпени, азулен, хамазулен, ізовалеріанова і оцтова кислоти, гіркі глікозидні речовини абсинтин і анабсинтин, смоли, фітонциди.

Застосування полину в лікувальних цілях

Полин вживається внутрішньо в порошках, настоях і відварах як засіб, що збуджує травну діяльність шлунково-кишкового тракту і посилює апетит, стимулюючи виділення травних залоз шлунка, кишечника, жовчоутворення і роботу підшлункової залози, також діє як вітрогінне. Тому у народній та науковій медицині препарати полину застосовують при анацидному та гіпоацидному гастриті, захворюваннях печінки.

Зовнішньо використовується для компресів і примочок при саднах, а також у клізмах проти круглих глистів. Трава полину гіркого входить у суміш трав, яку використовують для лікування хронічного алкоголізму паралельно з психотерапією.

Обережно! Тривале приймання полину, навіть у малих дозах, може спричинити судороги, конвульсії, галюцинації. Перед використанням проконсультуйтеся зі спеціалістом.Вам сподобалася стаття? Підтримайте україномовне видання: Ваша допомога дозволить нам працювати для Вас і надалі!

➡ Приват 4149629353047269

➡ Monobank: 4441114410047144

➡ PayPal: uimcbiz@gmail.com

Дякуємо!Не забудьте підписатися на Наш канал: