Горіх волоський – лікувальні властивості

Photo of author

By fersht

gorih_1

Горіх волоський, грецький ( Juglans regia L.) – високе могутнє дерево з розлогою кроною, яке іноді досягає 35 метрів заввишки. Листки великі, непарнопірчасті з 7-11 листочками. Квітки одностатеві. Рослина однодомна. Плід – несправжня кістянка, зверху покрита зеленою оболонкою. Внутрішня оболонка – дерев’яниста. Цвіте у квітні – травні. Плоди достигають у вересні.

Росте у садах, парках, лісосмугах, на городах.

gorih_3
. . . . .

Як заготовляти та зберігати горіх волоський

Використовують листки, які заготовляють весною і на початку літа. Незрілі плоди збирають і використовують, коли ядра і перегородки ще в молочній стиглості, нездерев’янілі і добре ріжуться ножем (кінець червня – липень).

Зелені оплодні збирають при заготівлі горіхів восени і сушать у печах чи сушарках при температурі до 40 градусів. Зберігають в мішках чи ящиках у сухому місці. Тверді перегородки заготовляють із стиглих плодів.

Хімічний склад

Свіжі листки містять аскорбінову кислоту, каротин, ефірну олію, дубильні речовини, органічні кислоти, гідроюглон, що легко окислюється в юглон ( має бактерицидні властивості), флавоноїди. За вмістом каротину і вітаміну С листя не поступається шипшині. У зелених оплоднях містяться вітаміни, дубильні речовини , а також гідроюглон. Тверді оболонки плодів містять значну кількість дубильних речовин, зокрема галову і елагову кислоти. До складу стиглих плодів входять жири, білки, вуглеводи дубильні та ароматичні речовини, аскорбінова кислота.

gorih_4
. . . . .

Застосування горіха волоського в лікувальних цілях

У народній медицині використовують листки горіха і його незрілі плоди. Вони мають в’яжучу, бактерицидну, кровоспинну, глистогінну, кровоочисну дію, поліпшують обмін речовин. Настої і настоянки використовують для лікування ран, екзем, запальних процесів у ротовій порожнині і горлі. Корисні вони також при підвищеній секреції шлункового соку, панкреатиті, ескудативному діатезі, псоріазі.

Відвар з перегородок сухих плодів п’ють при кісті в жіночих органах, при простатиті та аденомі. В офіційній медицині препарати з горіха (юглон, карнон ) застосовують при шкіряному туберкульозі.