7 правил, які допоможуть зберегти здоров’я до похилого віку

Photo of author

By nata

yak_zberegti_zdorovya_do_glibokoi_starosti

Бути здоровим і прожити до глибокої старості мріє кожен, або майже кожен. Але чи всі готові прикладати якісь зусилля, відмовитися від улюблених звичок, вдаватися до фізичних навантажень, покидаючи свій улюблений диван? Адже вже давно доведено, що лише на 8% тривалість життя залежить від рівня розвитку медицини. Все інше – це спосіб життя.

Якою ж має бути мотивація, щоб бажання зберегти здоров’я перетворилося в дію? У якому віці варто потурбуватися за своє здоров’я, щоб воно не підвело і дозволило довго жити? У 20 років? У 30? Пізніше? Або коли дадуть про себе знати перші проблеми?

Головним принципом здорового способу життя є твердження: «чим раніше починаєш стежити за власним здоров’ям, тим більше можливостей дожити до глибокої старості».

Відсвяткувати свій дев’яностий або сотий день народження може будь-яка людина. Для цього досить дотримуватися семи простих принципів.

Досягти оптимального стану здоров’я можна, якщо:

  1. Вести активний спосіб життя. Фізично неактивні люди в два рази більш схильні до ризику розвитку хвороб серця та інсульту. Крім цього, відсутність фізичних навантажень забирає майже чотири роки від життя людини.
  2. Контролювати рівень холестерину. Кардіолог нагадує, що підвищений рівень холестерину збільшує ризик розвитку хвороб серця та інсульту.
  3. Правильно харчуватися. Здоровий спосіб життя починається з правильного харчування. Для майбутніх довгожителів особливо важливо споживати велику кількість клітковини, злаків, свіжих овочів, фруктів.
  4. Контролювати кров’яний тиск. Високий кров’яний тиск кардіологи усього світу називають «тихим вбивцею». Якщо тримати тиск під контролем, то можна вчасно попередити захворювання і тим самим скоротити ризик інсульту на 40%, а ризик серцевого нападу – на 25%.
  5. Читайте також: Піраміда здорового харчування і Гарвардська тарілка – що й до чого, та як у нас.

  6. Боротися з надмірною вагою. Надмірна вага – основний фактор ризику розвитку хвороб серця та інсульту, а ожиріння може зменшити тривалість життя майже на чотири роки. За підрахунками експертів Всесвітньої організації охорони здоров’я, через чотири роки на планеті буде 2 300 000 000 людей, страждаючих ожирінням і супутніми захворюваннями, тому вже зараз ожиріння можна визнати епідемією.
  7. Контролювати рівень цукру в крові і пам’ятати про загрози, сполучених з діабетом. Зокрема, діабет збільшує ризик підвищеного кров’яного тиску, атеросклерозу, ішемічної хвороби серця та інсульту.
  8. Не палити. Через цю згубну звичку щорічно передчасною смертю вмирають десятки тисяч людей. До речі, якщо людина кидає палити, то ризик розвитку хвороб серця та інсульту починає зменшуватися.

Піклуйтеся про себе! Не хворійте! Живіть довго та щасливо…