7 правил, які допоможуть зберегти здоров'я до похилого віку

Якою ж має бути мотивація, щоб бажання зберегти здоров'я перетворилося в дію? У якому віці варто потурбуватися за своє здоров'я, щоб воно не підвело і дозволило довго жити? У 20 років? У 30? Пізніше? Або коли дадуть про себе знати перші проблеми?
Головним принципом здорового способу життя є твердження: «чим раніше починаєш стежити за власним здоров'ям, тим більше можливостей дожити до глибокої старості».
Відсвяткувати свій дев'яностий або сотий день народження може будь-яка людина. Для цього досить дотримуватися семи простих принципів.
Досягти оптимального стану здоров'я можна, якщо:
- Вести активний спосіб життя. Фізично неактивні люди в два рази більш схильні до ризику розвитку хвороб серця та інсульту. Крім цього, відсутність фізичних навантажень забирає майже чотири роки від життя людини.
- Контролювати рівень холестерину. Кардіолог нагадує, що підвищений рівень холестерину збільшує ризик розвитку хвороб серця та інсульту.
- Правильно харчуватися. Здоровий спосіб життя починається з правильного харчування. Для майбутніх довгожителів особливо важливо споживати велику кількість клітковини, злаків, свіжих овочів, фруктів.
- Контролювати кров'яний тиск. Високий кров'яний тиск кардіологи усього світу називають «тихим вбивцею». Якщо тримати тиск під контролем, то можна вчасно попередити захворювання і тим самим скоротити ризик інсульту на 40%, а ризик серцевого нападу - на 25%.
- Боротися з надмірною вагою. Надмірна вага - основний фактор ризику розвитку хвороб серця та інсульту, а ожиріння може зменшити тривалість життя майже на чотири роки. За підрахунками експертів Всесвітньої організації охорони здоров'я, через чотири роки на планеті буде 2 300 000 000 людей, страждаючих ожирінням і супутніми захворюваннями, тому вже зараз ожиріння можна визнати епідемією.
- Контролювати рівень цукру в крові і пам'ятати про загрози, сполучених з діабетом. Зокрема, діабет збільшує ризик підвищеного кров'яного тиску, атеросклерозу, ішемічної хвороби серця та інсульту.
- Не палити. Через цю згубну звичку щорічно передчасною смертю вмирають десятки тисяч людей. До речі, якщо людина кидає палити, то ризик розвитку хвороб серця та інсульту починає зменшуватися.
Читайте також: Піраміда здорового харчування і Гарвардська тарілка – що й до чого, та як у нас.
Піклуйтеся про себе! Не хворійте! Живіть довго та щасливо…
Схожі статті
Не забудьте підписатися на Наш канал:
Рекомендуємо
Випадкова стаття
Популярні статті
Рукола: користь, шкода та вплив на організмНасіння чіа - користь чи шкода?Як прискорити метаболізм (обмін речовин)Шпинат: корисні властивостіКористь листя салату для схуднення і травленняБулгур: користь та шкодаСелера: користь та шкодаПродукти для покращення пам'яті (список)Як подолати пристрасть до солодкогоХарчування для покращення зору
Калина - лікувальні властивостіКвасоля - лікувальні властивостіНагідки - лікувальні властивостіЗвіробій - лікувальні властивостіРедька чорна - лікувальні властивостіБереза - лікувальні властивостіБузок - лікувальні властивостіСпориш звичайний - лікувальні властивостіПодорожник - лікувальні властивостіАкація - лікувальні властивості