Чи можна вживати йогурт з мюслями та фруктами?

Photo of author

By Олеся Мороз

Вже давно популярним стало поєднання, особливо на сніданки, йогурту, мюслів та фруктів. Нещодавно ми почули критику щодо такого поєднання, тому звернулись до спеціалістів за роз’ясненнями.

yogurt-4

Йогурт і фрукти

Існує думка, що поєднувати йогурт та фрукти не можна бо кислоти фруктів знищують корисні бактерії йогурта. Відомо, що йогурт містить молочнокислі бактерії, тобто такі, які з рослинного чи білкового субстрату в процесі бродіння виробляють молочну кислоту. Остання є фактором, що обмежує ріст патогенних бактерій в середовищі. Отже самі йогуртові культури є джерелом кислоти, що згубно діє на певні мікроорганізми. Тому сумнівно, щоб органічні кислоти, якими багаті фрукти істотно знижували кількість корисних бактерій в йогурті.

Білок, котрий міститься в йогурті, потребує кислого середовища для травлення (шлунковий фермент пепсин здатен розщеплювати лише денатурований, «розмотаний», білок в кислому середовищі). Правила сумісності продуктів радять уникати комбінування кислих фруктів і білкової їжі, бо такі фрукти пригнічують утворення соляної кислоти в шлунку, яка є необхідною для травлення білків. Але логічно думати, що потрібне кисле середовище може бути створено як соляною кислотою, продукованою шлунковими залозами, так і органічними кислотами, які поступили зі спожитими фруктами. Таким чином поєднання йогурта і фруктів не перешкоджатиме його засвоєнню. Звісно, особам, що мають підвищену кислотність шлункового соку вживання свіжих фруктів слід обмежити аби не піддавати загрозі кислотного ураження стінку шлунка.

yogurt-1

Дієтологи, зокрема А. Шено та П.Дюкан також не пишуть про непоєднання цих продуктів. А дієта MyPlate пропонує вживання білкового продукту і фруктів чи овочів на сніданок. Однак дієтолог Л.Денисенко застерігає не поєднувати йогурти і диню.

Читайте також: Піраміда здорового харчування і Гарвардська тарілка – що й до чого, та як у нас.

Йогурт і мюслі

Мюслі – це крохмаль і клітковина (пластвіці цільнозернових злаків), жири (горіхи), кислоти і фруктоза з галактозою й пектини (сухофрукти). А йогурт – це білок в комплексі з молочнокислими бактеріями. Ці мікроби в процесі життєдіяльності використовують рослинний (вуглеводневий) чи білковий субстрат. Основа мікрофлори здорового товстого кишківника – також бактерії, що викликають молочнокисле бродіння.

Отже вживаючи субстрат для діяльності бактерій (мюслі) та самі мікроби (йогурт) кишківник отримує додаткових корисних мешканців та вдосталь їжі для них. Це дозволяє підтримувати достатню рухову активність кишковика та запобігає заселенню патогенних мікроорганізмів. А завдяки виробленню корисною флорою коротколанцюгових жирних кислот, забезпечує нормальне живлення клітин стінки кишки запобігаючи тим самим їх злоякісному переродженню.

Олеся Мороз

Канидат біологічних наук, фізіолог