Їжу краще не запивати
Завантаження. Будь ласка, зачекайте...

Їжу краще не запивати

zapivati-izhu.jpg (45.69 Kb)Чи можна запивати їжу водою? Поради дієтологів з цього питання різні. Найчастіше ми запиваємо їжу через банальну звичку. За звичаєм після трапези люди п'ють чай з солодощами. Видатний американський дієтолог Герберт Шелтон вважав, що пиття води під час або після їжі послаблює дію слини на їжу.
Слина людини починає процес перетравлення їжі ще в роті, а якщо ми запиваємо їжу, слина розбавляється водою, і цей етап травлення пропускається.
Далі, вода розбавляє травні соки, забирає корисні речовини, призначені для перетравлення, знижує концентрацію травних ферментів у шлунку, що, в свою чергу, уповільнює і утрудняє травлення. В результаті необроблена шлунковими соками їжа не проходить необхідні стадії перетравлення в шлунку, потрапляє в нижні відділи травної системи, де вона піддається гниттю, бродінню і бактеріального розкладання з подальшим всмоктуванням цих продуктів в кров і, як наслідок, отруєнням організму та розвитком хвороб.

Винятком може бути дуже суха їжа - її можна запивати маленькими ковточками, невеликою кількістю води. Ні в якому разі не запивайте їжу молоком, так як воно заважає травленню і викликає бродіння в кишківнику! Коли ви запиваете їжу холодними напоями (водою з-під крана, напоями з льодом), то стимулюєте перистальтику, в результаті чого, істотно скорочується час перебування їжі в шлунку, і ви дуже скоро захочете їсти знову, а не перетравлена їжа потрапляє в кишечник, де і відбуваються гнильні процеси, які викликають газоутворення, запори і хвороби.

Ні в якому разі не можна запивати жирну їжу холодними напоями. Адже при зниженні температури жир застигає, в нашому випадку, він застигне в травній системі.


. .



. .

Те ж саме можна сказати про морозиво і холодний коктейль: якщо його вживати відразу після їжі, їжа теж надійде в кишечник не перевареної.

А ось якщо пити до їжі, то можна схуднути! Це додатковий бонус, крім користі для здоров'я. Вода, випита до прийому їжі, забирає з шлунка ослаблені травні соки, активізує травлення і втамовує перший напад голоду, що призводить до насичення меншою кількістю їжі. Рекомендується пити за 10-15 хвилин до їди. Якщо п'єте сік, тобто краще через 25-30 хвилин.


Що стосується того, через скільки можна пити після їжі, то тут все залежить від складу їжі, так як тривалість перебування їжі в шлунку залежить від швидкості її перетравлення. Наприклад, фрукти перетравлюються дуже швидко, і при бажанні пити можна вже через 20 хвилин. Після «повільних» вуглеводів (хліб, каші, рис, макарони та інше) рекомендується пити через 2-3 години. Після важкої білкової їжі, яка довго перетравлюється (м'ясо, риба) - через 4-5 годин. Але, погодьтеся, цим правилам слідувати дуже не просто. Головне - не запивати їжу відразу.

Якщо у вас виникне бажання втамувати спрагу, то можна порадити прополоскати рот і зробити 2-3 невеликих ковтка.

Якщо ви прийняли рішення позбутися від звички запивати їжу, то в першу чергу потрібно перестати пити ПІСЛЯ їжі. Пиття ПІД ЧАС їжі на перехідному етапі можна і залишити. Але потрібно навчитися, а точніше привчити себе, добряче «пережовувати» рідину в роті (як би змішуючи її зі слиною) і тільки після цього - ковтати. Як вчать китайці, їжу потрібно пити (пережовувати до рідкого стану), а рідина - є.

До речі, всі дикі тварини спочатку п'ють і тільки через деякий час їдять. Ну, їхні інстинкти точно не обманюють! Якщо вже ви ніяк не можете їсти не запиваючи, намагайтеся обмежитися невеликою кількістю звичайної води або зеленим трав'яним чаєм без цукру.


. .



. .


Вам сподобалася стаття? Підтримайте україномовне видання: Ваша допомога дозволить нам працювати для Вас і надалі!

➡ Приват 4149629353047269

➡ Monobank: 4441114410047144

➡ PayPal: uimcbiz@gmail.com

Дякуємо!



Не забудьте підписатися на Наш канал: