Цукор — солодка отрута?

Photo of author

By fersht

Цукор, як і сіль, часто називають “білою” смертю. Саме його звинувачують найчастіше у появі зайвих кілограмів. А нерідко при багатьох захворюваннях рекомендують зменшити споживання цукру, трапляються й поради зовсім відмовитися від нього.

cukor_shkoda

Чому варто споживати менше солодкого?

Мабуть, відмова від цукру потрібна лише в певних особливих випадках. А щоб він не приносив організму шкоди, слід просто споживати його в помірних кількостях.

Це не міф, що цукор сприяє появі зайвої ваги. Але не сам цукор, а надмірна його кількість у раціоні. По-перше, солодощі — зазвичай доволі калорійні (особливо порівняно з овочами і фруктами), по-друге, підсолоджених страв, чаю/кави ми можемо з’їсти/випити більше.

Та не така страшні кілька кілограмів на талії, як загроза діабету. Фахівці вважають, що обмеження кількості цукру в раціоні — добра профілактика діабету другого типу. Щоправда, самої корекції раціону недостатньо, слід також вести фізично активний і здоровий спосіб життя.

Ще один надзвичайно важливий орган, який може постраждати від “солодкого життя”, — серце. Надмірна кількість глюкози, зайва вага та ожиріння підвищують ризик виникнення серцево-судинних захворювань.

Надмірна вага — це зайве навантаження на опорно-руховий апарат. Задля уникнення загрози його порушення варто зокрема зменшити споживання солодощів.

Цукор є однією з причин виникнення карієсу. Бактерії перетворюють глюкозу в роті на кислоту, провокуючи демінералізацію дентину й емалі. Хочете мати здорові та білі зуби — чистьте їх не менше, ніж двічі на день, та споживайте менше цукру.

Норми споживання цукру

То скільки цукру можна додавати в їжу, не ризикуючи розтовстіти і нашкодити своєму здоров’ю? За рекомендаціями ВООЗ, норма його споживання — 10% від усього раціону. Витрати калорій середньостатистичної людини, яка веде не надто активний спосіб життя, — приблизно 2000. Допустимою нормою споживання цукру є 50 грамів на добу (10 чайних ложок).

Однак враховуючи значну насиченість багатьох продуктів та готових страв цукром, цю норму рекомендовано зменшити ще вдвічі, тобто обмежитися 5 чайними ложками цукру на добу.