Харчування дітей

Photo of author

By Diana Litvinchuk

Усі батьки завжди прагнуть для своїх дітей всього кращого, тому корисна їжа не виняток. Харчування для дітей ґрунтується на тих самих принципах, що й харчування для дорослих. Безумовно, що всі ми потребуємо однакові поживні речовини, такі як вітаміни, мінерали, вуглеводи, білки та жири. Проте батьки повинні розуміти, що кількість цих поживних речовин, яка потрібна дитині, залежить від її віку та активності.

Їжа, насичена поживними речовинами та обмежена у цукрі, насичених жирах та солі, вважається багатою на корисні речовини. Що ще потрібно знати батькам про здорове харчування своїх дітей? Читайте у нашій статті!

Продукти, які багаті на поживні речовини:

  • Білок (морепродукти, нежирне м’ясо та птиця, яйця, боби, горох, соєві продукти, а також несолоні горіхи та насіння).
  • Фрукти (різні свіжі, консервовані, заморожені або сушені фрукти; шукайте консерви з фруктами “легкі” або “у власному соку” — вони містять мало цукру; одна порція фруктів – 1/4 склянки сухофруктів).
  • Овочі (різноманітні свіжі, консервовані, заморожені або сушені овочі; вибираючи консервовані або заморожені овочі, зверніть увагу на ті, що містять менше натрію).
  • Зерна (цілозерновий хліб або макарони, вівсянка, попкорн, кіноа або коричневий чи дикий рис).
  • Молочні продукти (знежирені або нежирні молочні продукти, такі як молоко, йогурт і сир; також збагачені соєві напої також вважаються молочними продуктами).

Обмеження у харчуванні дітей

Рекомендовано обмежувати калорії вашої дитини у наступних продуктах:

  • Доданий цукор. Намагайтеся уникайте коричневого цукру, кукурудзяного сиропу та інших додаткових цукрів у їжі та напоях. Вибирайте продукти з мінімальною кількістю цукру та 100% сік без додавання цукру.
  • Насичені жири. Замінюйте насичені жири у червоному м’ясі, молочних продуктах та десертах рослинними та горіховими оліями, які містять незамінні жирні кислоти та вітамін Е.
  • Сіль. Обмежте споживання солі, яка часто міститься в оброблених продуктах, таких як піца та супи. Замість некорисних снеків, робіть дітям смачні корисні перекуси із фруктами та овочами з низьким вмістом натрію.

Діти повинні пити достатньо води

Вода є найкращим вибором для вгамувати спрагу, адже вона не містить цукру і доступна майже скрізь. Рекомендується обмежувати дітей у вживанні соку, оскільки він може містити стільки ж цукру, скільки газована солодка вода та уникати інших солодких напоїв, які багаті на калорії та майже не містять корисних поживних речовин. Постійне споживання цих напоїв може призвести до збільшення ваги та збільшення ризику розвитку діабету типу 2, серцевих захворювань та інших проблем з часом у дорослому віці.

Добова норма вживання води для дітей:

  • діти 2-4 років повинні пити близько 1 літра;
  • діти 4-8 років повинні споживати 1,1 – 1,3 л/добу;
  • підлітки 9 -13 років повинні вживати 1,3 – 1,5 л/добу;
  • діти старші 14 років, як і дорослі, повинні пити не менше 1,5 – 1,7 л/день.
Використанні джерела:

https://www.mayoclinic.org/healthy-lifestyle/childrens-health/in-depth/nutrition-for-kids/art-20049335

https://www.hsph.harvard.edu/nutritionsource/kids-healthy-eating-plate/