Контактні лінзи є сучасним і ефективним засобом для виправлення вад рефракції. Вони мають чимало вагомих переваг у порівнянні з окулярами — своїм головним «конкурентом». І саме ці переваги схиляють все більше й більше користувачів на користь контактних лінз, як на сайті https://linza.com.ua/uk/contact-lenses/.
У цьому матеріалі зібрали поради від експертів LINZA.UA щодо тонкощів користування лінзами і їх правильного підбору. Ця інформація буде корисною для новачків, які ще тільки починають або ж планують носити контактну корекцію.
Основні типи контактних лінз
Сьогодні за лінзами не потрібно йти в аптеку чи салон оптики, адже їх можна замовити онлайн. Асортимент при цьому великий та різноманітний: можна вибирати лінзи під свої індивідуальні потреби. Проте перед тим, як вибирати й купувати лінзи, варто розібратися в їх типах.
Контактні лінзи поділяються на різновиди за цілою низкою ознак. Головні серед них: режим заміни, режим носіння, киснепроникність, дизайн та інші. За режимом заміни є такі контактні лінзи:
- одноденні;
- щомісячні;
- квартальні;
- традиційні.
Одноденні та щомісячні — тут назва говорить сама за себе, такі лінзи потрібно міняти щодня й щомісяця відповідно. Квартальні лінзи потрібно міняти кожні 3 місяці, а от одну пару традиційних лінз можна носити аж до 6 місяців (лише з дозволу офтальмолога).
За дизайном (призначенням) виділяють такі типи лінз:
- асферичні;
- сферичні;
- торичні (для астигматизму);
- мультифокальні (для пресбіопії).
Поради з вибору контактних лінз
Ваш головний «помічник» у підборі лінз — це лікар офтальмолог або ж контактолог. Лікар перевіряє очі, оцінює стан здоров’я зорової системи, і тільки потім надає рекомендації стосовно корекції зору (якщо вона потрібна) та рецепт. Тож перша й головна порада щодо вибору лінз: перед покупкою завжди звертатися до офтальмолога. А ще:
- задля максимального зорового комфорту варто вибирати лінзи з оптимальним вологовмістом і високим пропусканням кисню;
- для новачків найкраще підходять одноденні або щомісячні лінзи;
- якщо під час носіння лінз ви помічаєте, що ваші очі сухі, радимо почати користуватися зволожувальними краплями;
- задля кращої якості лінз, краще вибирати варіанти від відомих і перевірених виробників;
- контактні лінзи не можна носити довше терміну носіння, що зазначений в їх характеристиках, адже переношування лінз може нашкодити здоров’ю очей.
Індивідуальні потреби користувача
Велику важливість у виборі лінз мають індивідуальні потреби користувача. Потрібно обов’язково враховувати наступне:
- повсякденна зайнятість;
- рівень фізичної активності;
- потреба у постійній чи періодичній корекції зору;
- наявність алергій, синдрому сухого ока.
Головним недоліком контактної корекції вважається те, що вони потребують догляду з неухильним дотриманням відповідних правил. Тому якщо ви дуже зайнята людина з високим рівнем фізичної активності, догляд за лінзами може стати для вас зайвим клопотом. Проте це не означає, що від них треба відмовитися, варто лише замість лінз тривалого носіння, які, власне, і потребують догляду, вибирати одноденки. З щоденними лінзами все просто: вранці надягнув, вечері викинув.
Поради щодо використання та догляду за лінзами
Треба сказати, що догляд за лінзами насправді зовсім не важкий, як прийнято вважати. Він потребує мінімальних зусиль і затрат часу, але максимально відповідального ставлення. Важливо дотримуватися наступних порад:
- перед кожним надяганням/зняттям лінз руки потрібно ретельно очищати під проточною водою;
- після миття рук потрібно просушувати руки рушником, щоб вода та залишки мила не потрапили на поверхню лінзи;
- лінзи тривалого носіння потрібно зберігати в контейнері, наповненому багатофункціональним розчином;
- розчин у контейнері потрібно міняти щодня (за умови, що ви щодня носите лінзи);
- лінзи потрібно промивати розчином щоразу до й після надягання;
- для промивання лінз заборонено використовувати воду чи будь-які інші не призначені для цього засоби.
Необхідну й вичерпну інформацію про всі аспекти користування контактними лінзами ви можете отримати в офтальмолога або консультанта магазину оптики. З будь-якими скаргами стосовно носіння лінз також необхідно звертатися до фахівця. Контактні лінзи є засобом медичного призначення, тож не потрібно займатися самодіагностикою та самолікуванням.