Як вибрати відповідні контактні лінзи: поради від експертів Linza

Photo of author

By fersht

Контактні лінзи є сучасним і ефективним засобом для виправлення вад рефракції. Вони мають чимало вагомих переваг у порівнянні з окулярами — своїм головним «конкурентом». І саме ці переваги схиляють все більше й більше користувачів на користь контактних лінз, як на сайті https://linza.com.ua/uk/contact-lenses/.

У цьому матеріалі зібрали поради від експертів LINZA.UA щодо тонкощів користування лінзами і їх правильного підбору. Ця інформація буде корисною для новачків, які ще тільки починають або ж планують носити контактну корекцію.

Основні типи контактних лінз

Сьогодні за лінзами не потрібно йти в аптеку чи салон оптики, адже їх можна замовити онлайн. Асортимент при цьому великий та різноманітний: можна вибирати лінзи під свої індивідуальні потреби. Проте перед тим, як вибирати й купувати лінзи, варто розібратися в їх типах.

Контактні лінзи поділяються на різновиди за цілою низкою ознак. Головні серед них: режим заміни, режим носіння, киснепроникність, дизайн та інші. За режимом заміни є такі контактні лінзи:

 1. одноденні;
 2. щомісячні;
 3. квартальні;
 4. традиційні.

Одноденні та щомісячні — тут назва говорить сама за себе, такі лінзи потрібно міняти щодня й щомісяця відповідно. Квартальні лінзи потрібно міняти кожні 3 місяці, а от одну пару традиційних лінз можна носити аж до 6 місяців (лише з дозволу офтальмолога). 

За дизайном (призначенням) виділяють такі типи лінз:

 1. асферичні;
 2. сферичні;
 3. торичні (для астигматизму);
 4. мультифокальні (для пресбіопії).

Поради з вибору контактних лінз

Ваш головний «помічник» у підборі лінз — це лікар офтальмолог або ж контактолог. Лікар перевіряє очі, оцінює стан здоров’я зорової системи, і тільки потім надає рекомендації стосовно корекції зору (якщо вона потрібна) та рецепт. Тож перша й головна порада щодо вибору лінз: перед покупкою завжди звертатися до офтальмолога. А ще:

 1. задля максимального зорового комфорту варто вибирати лінзи з оптимальним вологовмістом і високим пропусканням кисню;
 2. для новачків найкраще підходять одноденні або щомісячні лінзи;
 3. якщо під час носіння лінз ви помічаєте, що ваші очі сухі, радимо почати користуватися зволожувальними краплями;
 4. задля кращої якості лінз, краще вибирати варіанти від відомих і перевірених виробників;
 5. контактні лінзи не можна носити довше терміну носіння, що зазначений в їх характеристиках, адже переношування лінз може нашкодити здоров’ю очей.
 контактні лінзи

Індивідуальні потреби користувача

Велику важливість у виборі лінз мають індивідуальні потреби користувача. Потрібно обов’язково враховувати наступне:

 • повсякденна зайнятість;
 • рівень фізичної активності;
 • потреба у постійній чи періодичній корекції зору;
 • наявність алергій, синдрому сухого ока.

Головним недоліком контактної корекції вважається те, що вони потребують догляду з неухильним дотриманням відповідних правил. Тому якщо ви дуже зайнята людина з високим рівнем фізичної активності, догляд за лінзами може стати для вас зайвим клопотом. Проте це не означає, що від них треба відмовитися, варто лише замість лінз тривалого носіння, які, власне, і потребують догляду, вибирати одноденки. З щоденними лінзами все просто: вранці надягнув, вечері викинув.

Поради щодо використання та догляду за лінзами

Треба сказати, що догляд за лінзами насправді зовсім не важкий, як прийнято вважати. Він потребує мінімальних зусиль і затрат часу, але максимально відповідального ставлення. Важливо дотримуватися наступних порад:

 1. перед кожним надяганням/зняттям лінз руки потрібно ретельно очищати під проточною водою;
 2. після миття рук потрібно просушувати руки рушником, щоб вода та залишки мила не потрапили на поверхню лінзи;
 3. лінзи тривалого носіння потрібно зберігати в контейнері, наповненому багатофункціональним розчином;
 4. розчин у контейнері потрібно міняти щодня (за умови, що ви щодня носите лінзи);
 5. лінзи потрібно промивати розчином щоразу до й після надягання;
 6. для промивання лінз заборонено використовувати воду чи будь-які інші не призначені для цього засоби.

Необхідну й вичерпну інформацію про всі аспекти користування контактними лінзами ви можете отримати в офтальмолога або консультанта магазину оптики. З будь-якими скаргами стосовно носіння лінз також необхідно звертатися до фахівця. Контактні лінзи є засобом медичного призначення, тож не потрібно займатися самодіагностикою та самолікуванням.