Коли “сіла батарейка”: трохи про відновлення сил

Photo of author

By Олеся Мороз

energiya-1

Рання весна з першим теплим сонцем, вітерцем і красою навколо надихає на творчість і планування. Але що, коли ідей багато, а сили на нулі. Тіло й розум втомлені рутиною і вже початими проектами? З зими тягнеться не то депресія, не то апатія?

Як відновити сили та набратись енергії з допомогою харчування

Перше, що в наших силах – дати харч! Так, ви слушно зауважуєте, що ранні овочі не гарантовано безпечні. Але все ж, додайте до прийомів їжі салатики з листової зелені, огірка, редиски.

Якщо ранні овочі не їсти натще і вживати потрохи, ймовірність шкоди невелика, а от задоволення від хрусткого, кольорового салату, що заправлений оливковою олією, посипаний насінням льону, кунжуту, гарбуза, чіа, або ж дрібленими горіхами точно буде.

energiya-2

Здоровою альтернативою є вирощена на підвіконні власна зелень. Черемша, зелена цибулька будуть також гарним доповненням до раціону “вичавленої” персони.

Сухофрукти на перекус, твердий сир, нежирне м’ясо, кисломолочні продукти стануть джерелом білка й харчових волокон. Цільні злаки дозволять уникнути різких коливань глюкози, які точно не покращать функційність виснаженої нервової системи, а також надовго забезпечать енергією.

Читайте також: Піраміда здорового харчування і Гарвардська тарілка – що й до чого, та як у нас.

Продукти, багаті магнієм, калієм, залізом, селенм, вітамінами групи В й антиоксидантами – ось, що відновить наше тіло! Часто змученість і розосередженість є результатом браку води в тілі. Дбаймо про питний режим. Дані щодо потрібної кількості різняться, але 1,5-2 л води протягом дня, окрім інших напоїв буде вдосталь.

Вичерпаність, постійне відчуття втоми, відсутність сил – це не лише наслідок браку поживних речовин чи елементарних калорій. Це також результат неповноцінного сну, недостатньої кількості свіжого повітря та руху, відсутність зміни діяльності. Тут варто перепланувати час (спробувати принаймні), делегувати комусь частину роботи й відповідальності (звісно, є ризики, що хтось не справиться, але ж невідомо насправді..) або залучити помічників.

energiya-3

Але якщо ми маємо життєвий план, бачимо перспективу своєі діяльності, то мусимо вміти виводити себе зі стану розрядженої батарейки. Вищим пілотажем, досяжним щоправда кожному, є регулярно себе відновлювати. Засоби – прості: різноманітне повноцінне харчування з переважанням овочів-фруктів, фізична активність в задоволення, хороший сон і вдосталь сонця й повітря, адекватна організація життя.