Редиска – користь та шкода

Photo of author

By nata

rediska

Дуже маленька і дуже корисна! Звичайна редиска. Вона поспішає порадувати нас своїм багатством вітамінів набагато раніше, ніж інші овочі, так як однією з перших з’являється на грядці.

Кількість сортів цього корисного коренеплоду просто вражає. Бордова, коричнева, фіолетова, жовта, біла редиска не тільки додасть широкої палітри фарб в різні салати, а й забезпечить добовою дозою аскорбінки.

А якщо ви налаштовані, скинути кілька кілограмів, тоді редиска повинна стати постійним гостем на вашому столі. Вона малокалорійна, перешкоджає відкладенню жирів, покращує обмін речовин. Завдяки клітковині, виводить з організму холестерин, шлаки і токсини.

Склад редиски

Коренеплід багатий вітамінами групи В (В1, B2, B5), ніацином, мінеральними речовинами – калієм, кальцієм, фосфором, натрієм, залізом і магнієм. Всього лише один пучок редиски зможе забезпечити вам добову норму аскорбінової кислоти, що прискорює одужання, допомагає засвоюватися залізу. Продукт корисний для ясен, зубів, кісток, кровоносних судин. Також у складі є клітковина, ферменти, білки, жири і цукру.

Калорійність редиски

Калорійність редиски на 100 г – 19 ккал:

  • Білки – 1,2 г.
  • Жири – 0,1 г.
  • Вуглеводи – 3,4 г .
salat_i_redis

Корисні властивості редиски

Редиска корисна до вживання при проблемах з надлишковою вагою, тому її часто включають в різноманітні дієти в якості обов’язкового інгредієнта в салатах. Вона попереджає розвиток серцево-судинних захворювань, стимулює виділення шлункового соку, завдяки чому поліпшується травлення.

Редиску високо цінують в східній медицині, приписуючи їй омолоджуючі властивості, а все через благотворний вплив аскорбінової кислоти на міжклітинні мембрани – редиска покращує їх проникність для поживних речовин.

Вміст у ній клітковини сприяє виведенню з організму шкідливого холестерину, що приводить до витончення клітин і поступового відмирання. За кількістю клітковини редиску можна порівняти з помідорами, часником, білокачанною капустою і буряками.

У коренеплоді також є речовини, що стабілізують рівень цукру в крові (при цукровому діабеті).

badillya

Чим корисне бадилля редиски?

Як не дивно, але бадилля корисніше за саму редиску. У ній містяться ті ж компоненти, але в більш насиченому, концентрованому вигляді. Вона багата вітамінами групи В, С, РР, калієм, фосфором, залізом, гірчичною олією, що надає їй приємний пряний смак з легкою гіркуватістю. Бадилля використовують як приправу до різних страв (супів, тушкованого м’яса, картоплі, смаженої риби). Корисніше буде змішувати бадилля редиски з петрушкою, кропом, зеленою цибулею. На зиму бадилля можна сушити, закривати в банки, дрібно нарізавши і посипавши сіллю.

Читайте також Рукола: користь, шкода та вплив на організм та Користь листя салату для схуднення і травлення.

Як правильно вибрати редиску?

Вибирайте тверді коренеплоди, з гладкою шкіркою. Якщо на редисці є плями і чорні крапки, то вона вже зіпсута. М’які на дотик коренеплоди свідчать про тривале зберігання – їх теж брати не варто, більша частина корисних речовин вже втрачена. Зверніть увагу на бадилля: воно повинне мати свіжий вигляд, значить, його зірвали недавно і воно придатне для їжі.

Шкода і протипоказання

На жаль, не всі можуть їсти редиску. При захворюваннях шлунку (гастрит, виразки) його вживання варто обмежити до 1 разу на тиждень – продукт викликає загострення.

Ціаногенні глікозиди, що містяться в коренеплодах можуть нашкодити щитовидній залозі і стати причиною утворення зобу. Тому з метою безпеки при порушеннях ендокринної системи краще відварювати редиску перед вживанням.