Нагідки - лікувальні властивостіАкація - лікувальні властивостіСпориш звичайний - лікувальні властивостіВолошка - лікувальні властивостіКалина - лікувальні властивостіКвасоля - лікувальні властивостіБереза - лікувальні властивостіБузок - лікувальні властивостіЗвіробій - лікувальні властивостіПодорожник - лікувальні властивості
Редиска – користь та шкода

Кількість сортів цього корисного коренеплоду просто вражає. Бордова, коричнева, фіолетова, жовта, біла редиска не тільки додасть широкої палітри фарб в різні салати, а й забезпечить добовою дозою аскорбінки.
А якщо ви налаштовані, скинути кілька кілограмів, тоді редиска повинна стати постійним гостем на вашому столі. Вона малокалорійна, перешкоджає відкладенню жирів, покращує обмін речовин. Завдяки клітковині, виводить з організму холестерин, шлаки і токсини.
Склад редиски
Коренеплід багатий вітамінами групи В (В1, B2, B5), ніацином, мінеральними речовинами - калієм, кальцієм, фосфором, натрієм, залізом і магнієм. Всього лише один пучок редиски зможе забезпечити вам добову норму аскорбінової кислоти, що прискорює одужання, допомагає засвоюватися залізу. Продукт корисний для ясен, зубів, кісток, кровоносних судин. Також у складі є клітковина, ферменти, білки, жири і цукру.Калорійність редиски
Калорійність редиски на 100 г - 19 ккал:- Білки - 1,2 г.
- Жири - 0,1 г.
- Вуглеводи - 3,4 г .

Корисні властивості редиски
Редиска корисна до вживання при проблемах з надлишковою вагою, тому її часто включають в різноманітні дієти в якості обов'язкового інгредієнта в салатах. Вона попереджає розвиток серцево-судинних захворювань, стимулює виділення шлункового соку, завдяки чому поліпшується травлення.Редиску високо цінують в східній медицині, приписуючи їй омолоджуючі властивості, а все через благотворний вплив аскорбінової кислоти на міжклітинні мембрани - редиска покращує їх проникність для поживних речовин.
Вміст у ній клітковини сприяє виведенню з організму шкідливого холестерину, що приводить до витончення клітин і поступового відмирання. За кількістю клітковини редиску можна порівняти з помідорами, часником, білокачанною капустою і буряками.
У коренеплоді також є речовини, що стабілізують рівень цукру в крові (при цукровому діабеті).

Чим корисне бадилля редиски?
Як не дивно, але бадилля корисніше за саму редиску. У ній містяться ті ж компоненти, але в більш насиченому, концентрованому вигляді. Вона багата вітамінами групи В, С, РР, калієм, фосфором, залізом, гірчичною олією, що надає їй приємний пряний смак з легкою гіркуватістю. Бадилля використовують як приправу до різних страв (супів, тушкованого м'яса, картоплі, смаженої риби). Корисніше буде змішувати бадилля редиски з петрушкою, кропом, зеленою цибулею. На зиму бадилля можна сушити, закривати в банки, дрібно нарізавши і посипавши сіллю.Читайте також Рукола: користь, шкода та вплив на організм та Користь листя салату для схуднення і травлення.
Як правильно вибрати редиску?
Вибирайте тверді коренеплоди, з гладкою шкіркою. Якщо на редисці є плями і чорні крапки, то вона вже зіпсута.
М'які на дотик коренеплоди свідчать про тривале зберігання - їх теж брати не варто, більша частина корисних речовин вже втрачена. Зверніть увагу на бадилля: воно повинне мати свіжий вигляд, значить, його зірвали недавно і воно придатне для їжі.
Шкода і протипоказання
На жаль, не всі можуть їсти редиску. При захворюваннях шлунку (гастрит, виразки) його вживання варто обмежити до 1 разу на тиждень - продукт викликає загострення. Ціаногенні глікозиди, що містяться в коренеплодах можуть нашкодити щитовидній залозі і стати причиною утворення зобу. Тому з метою безпеки при порушеннях ендокринної системи краще відварювати редиску перед вживанням.
Вам сподобалася стаття? Підтримайте україномовне видання: Ваша допомога дозволить нам працювати для Вас і надалі!
➡ Приват 4149629353047269
➡ Monobank: 4441114410047144
➡ PayPal: uimcbiz@gmail.com
➡ Patreon https://www.patreon.com/uimc
Дякуємо!
Схожі статті
Не забудьте підписатися на Наш канал:
Рекомендуємо
Випадкова стаття
Популярні статті
Рукола: користь, шкода та вплив на організмІнтервальне голодування 16 на 8: новий міф чи реальна користьЯк прискорити метаболізм (обмін речовин)Лохина - користь та шкода Кабачок: користь та шкода30 правил схуднення, що працюютьКориця, властивості та протипоказанняМеню на 7 днів, щоб схуднути, 1500 калорій щоденноАвокадо - користь та шкода Магній: вміст в продуктах харчування та користь для організму
Застій жовчі: причини, симптоми та лікування70 причин займатися бігом (на основі наукових досліджень)Вкусив кліщ. Що робити?Порушення сну. Причини, симптоми та профілактика безсонняЯк позбутися прищів?Хвора щитовидна залоза — хвора людинаЯк зробити ранок продуктивнимЧому набрякають ноги влітку та як зняти набрякДихай глибше, живи краще: дихальні техніки для заспокоєння та зниження стресуЯк вигідно та без ризиків придбати ліки онлайн