Тип жіночої фігури “яблуко”. Схуднення, вправи та здоровий спосіб життя

Photo of author

By Ольга

typ_figury_yabluko_1

А у вас форма тіла яблуко? Взнати це дуже просто: форма тіла яблуко, характеризується тонкими, красивими ногами, вузькими стегнами, невиразною талією, великими грудьми.

Відношення талії до стегон цієї форми тіла буде вище ніж 0,8. Щоб вирахувати ваш коефіцієнт співвідношення талії до стегон, встаньте прямо (не втягуйте живіт): виміряйте розмір талії – на 2,5 см вище пупка. Потім виміряйте розмір стегон – найширшої частини вашого тіла. Тоді поділіть розмір талії на розмір ваших стегон. Якщо результат 0,8 або нижчий – у вас тіло форми груша. Якщо коефіцієнт буде вищим ніж 0,8 значить у вас в форма тіла яблуко.

Ви повинні знати, якщо у вас форма тіла яблуко (тип тіла андроїд медичною мовою), то у вашому тілі збільшена кількість андрогенів, які, як правило, чоловічий гормон. Надлишок жирової тканини переважно зберігається глибоко в тілі всередині і навколо ваших грудей, спини і талії (на відміну від тіла грушеподібної форми, яка зберігає зайвий жир безпосередньо під шкірою, і в основному навколо стегон).

У людей з тілобудовою яблуко, велика кількість вісцерального жиру оточує ваші внутрішні органи: серце, печінку, підшлункову залозу, нирки і кишківник. Це створює безліч серйозних ризиків для здоров’я. До них відноситься порушення роботи гормональної системи і знижений метаболізм. Тому так важко схуднути тим, у кого ця форма тіла. Необхідно знати, що вісцеральний (внутрішній ) жир набагато шкідливіший, ніж підшкірний жир .. Чим більше жиру в черевній порожнині у вас (тим вищим буде ваш коефіцієнт співвідношення талії до стегон), і тим вище ризик отримати:

 • Метаболічний синдром.
 • Діабет 2 типу.
 • Серцево-судинні проблеми (хвороби серця, високий артеріальний тиск, навіть інсульт).
 • Високий рівень стресу.
 • Збільшується кількість запальних процесів в організмі.
 • Деякі види раку: такі як рак молочної залози і рак ендометрію.

Навіть більше. Декотрі лікарі наполягають на тому, що черевний жир також впливає на дихальну функцію – особливо під час сну, виробляючи:

 • задишку.
 • легеневу гіпертензію.
 • порушення серцевого ритму.

Тому, якщо у вас форма тіла яблука, краще вам почати позбуватись зайвої ваги по принципу: чим швидше – тим краще.. і це в першу чергу пов’язано з вашим здоров’ям, а не з зовнішнім виглядом.

typ_figury_yabluko_2

Корисні поради щодо харчування для жінок з типом тілобудови «яблуко»

Гарна новина для вас: на відміну від жінок з тілом грушеподібної форми – вам схуднути легше 🙂 Це відбувається тому, що коли ви починаєте худнути то організм в першу чергу позбувається вісцерального жиру. В результаті, спершу почне зменшуватись ваша талія, а потім уже всі інші частини тіла. І це все майже відразу після переходу на правильну дієту що підходить для вашої тілобудови яблуко.

Крім того, якщо у вашому раціоні буде достатня кількість складних вуглеводів (поряд з омега-3 жирами) – це підвищує результативність втрати ваги і зменшує прояви сильного стресу, тривоги, дратівливості, депресії. Суть полягає в наступному: те, що ви вживаєте в їжу “хороші” вуглеводи (складні вуглеводи) робить вас більш щасливим, спокійним і розслабленим.

Читайте також: Піраміда здорового харчування і Гарвардська тарілка – що й до чого, та як у нас.

Коротко про ідеальну дієту для форми тіла яблуко:

 • 50% складних вуглеводів.
 • 30% білків високої якості.
 • 20% здорових жирів (оливкова олія холодного віджиму і лляна олія для салатів).
 • Додаткові добавки з клітковиною, омега-3 і полівітамінами.

Детальніше про дієту для жінок з типом тілобудови «яблуко» читайте у статті Дієта правильного харчування для жінок з типом тілобудови “яблука”.

typ_figury_yabluko_3

Фізичні вправи для типу фігури яблуко

Займатися необхідно щодня, або практично щодня. Це має вирішальне значення для конкретно вашої жіночої форми тіла. Займайтесь силовими тренуваннями регулярно (особливо вправами на опір). І принаймні 45 хвилин кардіо (аеробні вправи) – три рази в тиждень. Кожен тип вправ має мати 1 вихідний день в тиждень.

Для більш швидкого зниження ваги і зменшення вісцерального жиру, виконуйте кардіо в день (може бути швидка ходьба).В ті дні, коли ви виконуєте обидва види тренувань, виконуйте кардіо після силового тренування. Якщо ви схожі на більшість тих кому притаманна форма тіла яблуко, вам, ймовірно, не вистачає мотивації для фізичних вправ, чи не так? Або, ви відчуваєте, що вам ніколи не вистарчає часу. Щоб все це постійно виконувати і що вам нудно розробляти самостійно систему занять.. Якщо це ваш випадок, вважайте, що членство у спортклубі або в тренувальному центрі – саме для вас.

Головне – це знати особивості і потреби свого тіла і правильно їх задовільняти. У вас це неодмінно получиться!