Харчування при занятті фітнесом і спортом

При занятті спортом затрати енергії суттєво зростають, за рахунок фізичних навантажень, крім того збільшується робота внутрішніх органів, таких як серце, легені та органів травлення. Дієтологи стверджують, що одним з перших правил при спортивному навантаженні є правильне харчування, - часто їсти, але малими порціями. Один прийом їжі не повинен перевищувати 400 калорій.
При бажанні набрати кілограми прийдеться харчуватися 6-8 разів на день. Якщо бажаєте розпрощатися із зайвою вагою, приймайте їжу невеликими порціями 5 разів у день або кожні 3 години.

Друге правило: їжа має містити всі необхідні макроелементи, такі як білки, жири та вуглеводи і мікроелементи – вітаміни і мінеральні речовини. За своїм якісним складом раціон спортсмена повинен приблизно дорівнювати формулі: білки - 30%, жири – 10% та вуглеводи – 60%.
Намагайтеся вживати так звані «швидкі» вуглеводи з ранку або після тренувань. Сюди відносяться хліб, рис, макарони твердих сортів.
Для того, щоб схуднути потрібно зменшити споживання продуктів, що містять шкідливі жири та вуглеводи. Введіть у свій раціон корисні жири, які є в горіхах, пшениці, оливковому маслі, авокадо, насінні льону. Вживайте їх замість сала, жирних молочних продуктах та яєць.
Читайте також: Піраміда здорового харчування і Гарвардська тарілка – що й до чого, та як у нас.
Найкраще їсти продукти багаті на білки – такі, як курка, риба, пісне червоне м'ясо, і знежирені молочні продукти.
Вживайте достатню кількість нежирних білків протягом дня. Для жінок кількість білкової їжі для одного прийому має поміщатися в одну долоню. Такими продуктами вважаються: нежирний сир, йогурт, тофу, соєве м’ясо. Такі овочі і фрукти, як помідори, огірки, перець, шпинат, салат, броколі, цвітна капуста, апельсини теж містять білки.
Відмовтеся від продуктів з низькою харчовою цінністю, також від півфабрикатів. Використовуйте свіжу та органічну їжу для приготування.
Спробуйте зменшити кількість солі та цукру у своєму щоденному раціоні.
Ще одне важливе правило: пийте не менше 2 літрів води протягом дня. Відмовтеся від напоїв, які містять цукор.
Дуже важливе правило – режим харчування.
Варто знати, що їсти можна за 2 години до тренувань. Якщо прагнете схуднути, після заняття спортом не споживайте їжі 2-3 години.
Якщо бажаєте збільшити масу, одразу після тренування перекусіть якимось фруктом, а на протязі 2 годин з’їжте щось білкове.
При правильному харчуванні та занятті спортом Ви побачите результат уже через місяць.
. .
. .
Вам сподобалася стаття? Підтримайте україномовне видання: Ваша допомога дозволить нам працювати для Вас і надалі!
➡ Приват 4149629353047269
➡ Monobank: 4441114410047144
➡ PayPal: uimcbiz@gmail.com
➡ Patreon https://www.patreon.com/uimc
Дякуємо!
Схожі статті
Не забудьте підписатися на Наш канал:
Рекомендуємо
Випадкова стаття
Популярні статті
Насіння чіа - користь чи шкода?30 правил схуднення, що працюютьФейхоа..., що це таке?Кальцій і вітамін Д – не коротко, але про головнеСередземноморська дієта: що їсти? як часто? як багато?Для чого ми вживаємо вітамін С. У яких продуктах міститься вітамін СЇжа проти стресуВідновлення шкіри після зимиЗнайомтесь — айран. Неприхована правда про дивний напій, який рятує в спеку, лікує від похмілля та заспокоює нервиМобильное онлайн казино на деньги особенности игрового процесса
Нагідки - лікувальні властивостіАкація - лікувальні властивостіСпориш звичайний - лікувальні властивостіКалина - лікувальні властивостіКвасоля - лікувальні властивостіВолошка - лікувальні властивостіБузок - лікувальні властивостіБереза - лікувальні властивостіЗвіробій - лікувальні властивостіПодорожник - лікувальні властивості