Здорове харчування – 10 простих кроків

Photo of author

By Ольга Летнянчик

zdove_harchuvannya_56

Пропонуємо 10 простих кроків до здорового харчування, що допоможуть тобі правильно харчуватися та покращити обмін речовин ( метаболізм ).

Крок 1 до здорового харчування. Обирай овочі та зелень

Половина об’єму їжі, що ти вживаєш щоденно, має припадати на овочі. Овочі – це джерело вітамінів, мікроелементів, антиоксидантів, а щонайважливіше – клітковини. Клітковина необхідна для доброї роботи кишківника, для корисних бактерій, що допомагають нам перетравлювати їжу, а також для попередження закрепів. Їжа з великим вмістом клітковини дає тривале відчуття насиченості.

zdove_harchuvannya_54

. . .

Крок 2 до здорового харчування. Обирай цільнозернові крупи

Важливо поступово замінювати продукти з високим вмістом простих вуглеводів (цукрів) на цільнозернові крупи багаті на складні вуглеводні (цукри), наприклад, очищений рис на гречку, білий хліб на цільнозерновий, макарони на пасту з твердих сортів пшениці. Справа в тім, що прості цукри в білому хлібі, в цукерках, швидко засвоюються, але їх ефект не триває, ми швидко хочемо їсти знову. Натомість, їжа з складними цукрами дає нам тривале відчуття насиченості.

Крок 3 до здорового харчування. Їж фрукти та ягоди

Вживай щонайменше 2-3 фрукти в день. Вибирай різні фрукти, таким чином ти забезпечиш себе різними корисними речовинами: вітамінами, мікроелементами та антиоксидантами. Взимку тобі на допомогу прийдуть сухофрукти або швидкозаморожені фрукти.

Щодо ягід – їх часом називають суперфудами. Власне величезна концентрація корисного в маленьких ягідках – це подарунок природи.

Крок 4 до здорового харчування. Користуйся спеціями

Їжа має приносити задоволення, тому урізноманітни її спеціями, пахучими травами. До речі, більшість спецій, насправді, це потрібні антиоксиданти, що оберігають наш організм від впливу оксид антів, попереджують запальні процеси та старіння клітин. Варто сказати, що спеції допомагають зменшити бажання додати до страви більше солі чи цукру.

zdove_harchuvannya_59

Крок 5 до здорового харчування. Їж рибу щонайменше двічі на тиждень

Риба – це джерело омега 3 ненасичених жирних кислот, що є необхідні для доброї роботи мозку, для попередження запальних процесів в організмі. Окрім того риба є джерелом жиророзчинних вітамінів А і Д, а також фосфору, що потрібні для здоров’я кісток. Морські продукти також містять йод. Якщо ти проживаєш в гірській місцевості, тоді подбай, щоб твоя їжа містила йод.

Крок 6 до здорового харчування. Вживай нежирні сорти м’яса

Надавай перевагу нежирним сортам м’яса, наприклад, курячій грудині, телятині, м’ясу кроля тощо. Натомість обмежуй споживання жирних сортів м’яса, м’ясних субпродуктів, напівфабрикатів і ковбасних виробів, адже велике споживання таких продуктів збільшує ризик серцево-судинних захворювань.

Крок 7 до здорового харчування. Додавай до салатів корисні олії, наприклад, лляну чи оливкову

Лляна олія – це «рідка риба», адже більше половини її об’єму припадає на омега 3 жирні кислоти. Додавайте олію до салатів, до приготованих овочів на парі.

Крок 8 до здорового харчування. Ніколи не пропускай сніданок

Дослідження довели, що сніданок дуже важливий для здоров’я та нормалізації ваги. Зранку робіть собі легкий сніданок, наприклад, запіканку з овочами.

Крок 9 до здорового харчування. Підготуй собі перкус та обід на роботу

Коли ти голодна, тоді важко відмовитися від спокуси з’їсти половину шоколадки, що стоїть поруч. Власне тому подбай, щоб біля тебе був мішечок з горішками, сухофруктами.

Якщо біля тебе немає їдальні, де готують корисну їжу, тоді приготуй з собою обід, наприклад, рол з куркою та овочами чи запіканку з сиру і шпинату.

zdove_harchuvannya_52

Крок 10 до здорового харчування. Тримай біля себе склянку води

Коли зосереджено працюєш, тоді легко забути вчасно попити. Часом бажання щось поїсти є звичайною спрагою. Спрага може проявитися пізніше головним болем, сухістю шкіри, схильністю до закрепів. До води, якщо немає протипоказів, наприклад, схильності до підвищеної кислотності, можна додавати лимон, м’яту, інші фрукти. Замість соку вибирай цілі фрукти, замість солодкої вибирайте звичайну воду, що освіжить тебе і не додасть калорій.

Будьте здорові!