Як дбати про здоров’я після 30 років

Photo of author

By fersht

zdorovya_30

Надзвичайно важливо приділяти увагу симптомам, які виникають в нашому тілі. Необхідно знати, які ознаки потребують уваги лікарів – від різкої втрати ваги та перебоїв у роботі кишківника до задишки та раптового болю голови.

І звичайно ж, періодичні медичні огляди та обстеження є важливою частиною попередження хворіб у дорослому віці. Варто знати які саме обстеження вам необхідні та як часто потрібно їх проходити. Раннє виявлення хвороби – це один з найважливіших моментів успішного лікування.

Кілька важливих порад як дбати за здоров’я після 30-ти

1. Слідкуйте за зубами

Регулярне лікування зубів є важливою частиною гігієни порожнини рота. Дослухайтеся до порад стоматологів та слідкуйте за тим, які симптоми потребують уваги спеціалістів.

2. Доглядайте за шкірою

Активний догляд може допомогти зберегти вашу шкіру молодою та здоровою. Почніть з правила №1 догляду за шкірою – захистити себе від прямих сонячних променів. Для цього, особливо в літні періоди, необхідно використовувати сонцезахисні креми. Також варто уникати мила, з насиченими запахами та тривалі ванни. Також подумайте над ризиками від нанесення татуювання чи пірсингу.

3. Слідкуйте за нігтями

Уважно придивіться до своїх нігтів. Чи вони виглядають міцними та здоровими? Чи ви бачите якісь плями, вм’ятини чи ділянки незвичного кольору? Правильний догляд за нігтями важливий у будь якому випадку – чи вони здорові, чи потребують особливої уваги.

4. Перевіряйте зір

Чи ви перевіряєте зір при проходженні медичних оглядів? Якщо ви бачите чітко та ясно, легко випустити з уваги певні проблеми, які ще не відчутні для вас. Це важливо. Регулярна перевірка зору фахівцем може допомогти вам виправити або адаптуватися до змін зору, а також вирішити проблеми із зором на ранній стадії.

5. Дбайте про сон

Порушення сну є частою проблемою в сучасному світі. Робота, домашні та сімейні обов’язки іноді мають пріоритети над сном. Хропінням або несподівані проблеми вашого чоловіка чи дружини, такі як фінансові труднощі або хвороба, можуть впливати на якість вашого сну.

Для того, щоб покращити сон, існує простий спосіб як собі зарадити – дотримуйтеся графіка сну та розслабтеся перед тим як лягати спати. Якщо ви вирішили приймати снодійні препарати, добре подумайте про це та порадьтеся з лікарем. Безрецептурні снодійні препарати можуть бути ефективними для одноразового порушення сну, проте вони не призначені для тривалого вживання.

6. Бережіть психічне здоров’я

Як ви можете визначити чи є проблема з психічним здоров’ям, чи ні? Це часто складно. Межа між нормальним і ненормальним психічним здоров’ям є часто розмитою. Проте, корисно поспостерігати за вашими власними почуттями, думками та поведінкою у певних ситуаціях. Наскільки вони відповідають соціальним чи культурним нормам вашого суспільства.

Часто, одним з показників психічного здоров’я є вміння управляти гнівом. Насправді, сам по собі гнів чи злість не є проблемою. Виражений належним чином гнів може бути здоровим та відповідним до ситуації. Важливим є те, як ви його демонструєте та як даєте собі з цим раду. Чи від цього страждають інші особи. Спробуйте засвоїти нові способи опанування гніву. Чи це вам буде корисно?

Психічне здоров’я також включає в себе такі особливості, як відчуття власних переживань, розуміння їх та вміння прийнятно виражати, уміння будувати та утримувати стосунки; стійкість до стресових ситуацій. Якщо ви відчуваєте проблеми з власними думками чи почуттями, відчуваєте себе відкиненим або у вас виникають інші питання щодо психічного здоров’я, пам’ятайте, що допомога є доступною. Зверніться до спеціалістів охорони психічного здоров’я.

7. Будуйте здорові стосунки

Здорові стосунки в сім’ї, з друзями та іншими близькими можуть бути найкращим джерелом підтримки, комфорту та любові. Проте, здорові стосунки не виникають самі по собі. Переважно вони потребують компромісу та вміння пробачати. Коли близька людина зробила вам боляче, ви можете розгніватися, образитися та затаїти злобу, або ж пробачити, обговорити ситуацію та рухатися вперед.

Іноді, чесне, відверте спілкування – це все, що необхідно для побудови здорових стосунків.

8. Підтримуйте здоров’я на роботі

Бути здоровим на робочому місці означає добре виконувати свої завдання. Багато людей думають, що це полягає в тому, щоб мати стілець на правильній висоті, дотримуватися вірної відстані між обладнанням або тримати хорошу поставу. Для інших, щоб залишатися здоровими на роботі, означає проводити профілактику болю в спині. Що ж є найкращим? Регулярно робіть фізичні вправи – навіть якщо ваша робота пов’язана з фізичною активністю. А ще краще, розгляньте можливість додати фізичну активність у ваш робочий день.

Коли ви почуваєте себе здоровим на робочому місці, це також впливає на ваше психічне життя та здоров’я вашої сім’ї. Подумайте над тим, як підвищити задоволення від вашої роботи, відкоригувати баланс між роботою та особистим життям, та як уникнути професійного вигорання.

Джерело: https://klepkainfo.com.