Як гаджети впливають на мозок дітей

Photo of author

By Тетяна Демко

unnamed

Сьогодні телефони, планшети, комп’ютери – невід’ємна частина життя кожної людини. Звісно, адже вони значно спрощують нам життя. Проте Aмериканська асоціація педіатрів стверджує, що не варто поспішати знайомити своїх дітей з цими приладами надто рано.

Вчені дослідили вплив гаджетів на мозок дітей дошкільного віку за допомогою МРТ- технології. В експерименті брали участь діти від 3 до 5 років.

Знімки показали, що внаслідок тривалого використання цих пристроїв змінюються характеристики білої речовини мозку. Біла речовина – це провідні шляхи нейронів, які з’єднуються між собою у ЦНС. Чим більше таких сполучень, тим швидше і якісніше працює память, та й мозок в цілому.

#1. Тобто це може грозити погіршенням навиків читання, розвитку мовлення та мислення.

Цікавим є факт, що людина моргає за хвилину в середньому 18 раз, забезпечуючи при цьому адекватне зволоження ока. Проте , при спогляданні на екран, ця цифра зменшується до 5 – 7 разів на хвилину.

#2. Це призводить до його висихання, почервоніння і навіть кон’юнктивіту.

bez_nazvaniya

Також варто відзначити, що дитина народжується далекозорою. Її зір та очне яблуко формується активно до 6 років. При користуванні гаджетом вона тривалий час дивиться на екран на близькій відстані до очей, що

#3.загроржує розвитком спазму акомодації, астигматизму і короткозорості.

Тому, на жаль, їй в майбутньому не обійтися без окулярів.

Перегляд кольорових картинок , мультфільмів є надзвичайно захопливим для малят. Воно й не дивно, адже це приносить їм викид дофаміну і серотоніну – гормонів задоволення. Проте, з часом їх мозок до цього звикає і потребує все більше і більше, і вони немов вимагають “збільшити дозу” свого перебування у віртуальному світ.

#3. Так і розвивається залежність.

Ці діти стають замкненими, в них з’являються проблеми в соціальній адаптації, бо комп’ютерний світ для них значно цікавіший, аніж реальний. Ігри з ровесниками перестають радувати, а їх стресостійкість знижується, проявляється агресія і плач при спробі забрати улюблену “іграшку”.

bez_nazvaniya_2

Поширеною помилкою батьків є годування під час перегляду мультфільмів. Звісно, це позбавляє їх від істерик чи відмовляння від їжі, але це неправильно. Дитина повинна бачити що вона їсть. Споглядання на страву спричиняє вироблення шлункового соку в достатній кількості. Це рефлекс. Якщо ж він не спрацьовує, то це

#4. призводить до розладів травлення, зокрема до гастриту.

Також дитинка не відчуває коли вона наситилася. Цілком зрозуміло, бо ж вся її увага сконцентрована на дійстві, що світиться в екрані.

#5. Це грозить переїданням, ожирінням та розладами харчової поведінки в майбутньому.

” Такі наслідки можна попередити, якщо дотримуватися певних правил, найголовніше з яких – ніяких гаджетів принаймні до 3 років “– стверджує вчений Хаттон.