Як позбутися прищів?

Photo of author

By Тетяна Демко

Прищі, або акне – поширена проблема не тільки підлітків, а й тих, хто давно перейшов рубіж молодого віку. Чому вони виникають і як позбутися прищів?

Що таке акне?

Акне (в народі прищі) – це запалення волосяного фолікула, що проявляється почервонінням, набряком, іноді болем, підвищеною рельєфністю в місці ураження.

yak_pozbutisya_prisziv

Причини виникнення прищів:

  • нераціональне харчування;
  • внутрішні захворювання, симптомом яких є акне ( гастрити, нейродерміти, системні хвороби );
  • гормональний дисбаланс;
  • недотримання правил гігієни на щоденного догляду за шкірою;
  • некоректно підібрані косметичні засоби;
  • спосіб життя;
  • стрес.

Як оздоровити кишківник (кишечник)? Диcбактеріоз, пробіотики і пребіотики.

Щоб позбутися прищів необхідно усунути причину їх появи

  1. Зверніться до спеціаліста ( дерматолога ) . Якщо він запідозрить пов’язані внутрішні захворювання, то скерує вас в необхідному напрямку. Також призначить лікування, дасть рекомендації щодо догляду за вашою шкірою, розкаже про особливості саме вашої шкіри, про які ви могли й не підозрювати.
  2. Зміна харчування. Наукою підтверджено, що надмірне споживання цукру призводить до появи різноманітних висипань. Знизіть його дозу в чаї, якщо ж не бракує сили волі – повністю відмовтесь, виключіть солодощі, випічку. Варто зазначити, що молочні продукти, алкоголь також провокують виникнення прищів. Тому пробуйте, шукайте саме “свою причину” і “свої” продукти.
  3. Перегляньте свій режим дня та звички. Сон по 4-5 годин, підйом на роботу після гучної та довгої “тусовки” з алкоголем і сигаретами точно залишать відбиток на вашій шкірі. Ведіть здоровий спосіб життя , гуляйте на свіжому повітрі, відмовтеся від паління.
  4. Проконтролюйте свій гормональний фон. Звичайно, це не стосується підлітків, проти природи нічого не вдієш і в цьому випадку потрібно перечекати поки “буря стихне”. А от жінки, які приймають оральні контрацептиви, чи, можливо , лікуються від певних захворювань препаратами гормонів, мають дуже ретельно слідкувати за вчасністю і дозами прийому. Адже навіть незначні погрішності дають збій в цілому організмі. Якщо ви помітили дивні зміни , як от оволосіння в нетипових місцях, зміни голосу, порушення менструального циклу – це також свідчить про захворювання ендокринологічного генезу.Тому див.пункт 1 та зверніться до ендокринолога.
  5. Дотриуйтеся правил гігієни. Ця , на перший погляд, проста річ вберігає нас від багатьох захворювань, і прищі – не виключення. Приймайте душ не менше 1 разу на день водою кімнатної температури, вмивайте обличчя як мінімум 2 рази і витирайтеся чистим або паперовим рушником. Мінімізуйте контакт шкіри обличчя з телефоном, адже на ньому найдзвичайна кількість патогенних бактерій. Шкіра любить чистоту.
  6. Перегляньте свою косметичку. Можливо , ви не помітили як термін придатності тональної основи чи лосьйону вже давно пройшов? Або ж ваш крем для жирної шкіри, а у вас суха? Іноді і в таких простих речах криється проблема. Взагалі, на час лікування від прищів, рекомендується повністю виключити користування косметикою. Проте, згодом, ви завжди можете звернутися до косметолога, який підбере засоби індивідуального щоденного догляду за шкірою.
  7. Розслабляйтеся! Стрес,виснаження, агресія точно не додадуть вашій шкірі привабливості.
4cf3e72-shkira-755

Чого не можна робити при акне:

  • Уникайте агресивних і частих очищень шкіри;
  • Уникайте засобів на спиртовій основі, так як вони подразнюють і сушать шкіру;
  • Не використовуйте ароматичні, паробеновмісні продукти;
  • Уникайте масляних продуктів, типу вазеліну, вони забивають пори;
  • НЕ ВИДАВЛЮЙТЕ ПРИЩІ!
  • І памятайте, самолікування шкодить вашом здоров’ю. В 21 столітті, це дуже нерозумно, адже є всі умови для того , щоб ваша шкіра була красивою та доглянутою.