Рак шийки матки – патологія, яку можна просто виявити при візуальному огляді, але все одно досить часто ми зустрічаємося з ситуацією, коли він виявляється занадто пізно. І, незважаючи на можливість повного одужання від цієї хвороби при своєчасному виявленні, від цього виду раку все одно продовжують вмирати жінки.
6 жінок щодня в Україні помирає від раку шийки матки.
Розвиток раку шийки матки
Розвиток злоякісного утворення провокує вірус папіломи людини (ВПЛ).
Папіломавірус людини надзвичайно поширений. Найчастіше передається через статевий контакт, а більшість людей інфікується невдовзі після початку статевого життя. Інфекція викликає рак шийки матки — один із найпоширеніших видів раку. У більшості країн вакцину проти папіломавірусної інфекції вводять лише дівчатам від 9 років, а також жінкам. Але в деяких країнах це щеплення рекомендоване вже також і хлопчикам, наприклад, у Великобританії та Ізраїлі. Вакцинація від папіломавірусу дозволяє зупинити його передавання від людини до людини, краще захистити дівчат від ризику раку шийки матки, а як дівчат, так і хлопців — від раку порожнини рота і горла, статевих органів і ануса.
Для захисту від папіломавірусної інфекції, залежно від типу вакцини, потрібно ввести 2–3 дози вакцини.
Для чого потрібна вакцинація від вірусу папіломи
Метою вакцинації є не захист від зараження вірусом папіломи, захист від згубного впливу цього вірусу на слизову оболонку шийки матки жінки. Виходячи з цих цілей, ми тепер можемо розібратися в питанні, кому ж саме показана вакцинація:
- Дівчатам і жінкам від 9 до 55 років.
- Незалежно від наявності або відсутності статевого життя.
- Незалежно від того, чи інфіковані вони зараз папіломавірусом.
- Що не має зараз вагітності або годування грудьми.
- Що не має зараз помірної або важкої дисплазії або раку шийки матки.
Вакцина не містить живого вірусу, але містить частинки його оболонки — це важливо знати для розуміння того, що ні при яких умовах ця вакцина не може викликати захворювання.
Схема вакцинації така — 1-й укол, через 1 місяць після нього 2-й укол і через 6 місяців після 1-го — 3-й укол.
Необхідно пам’ятати що вакцина є первинною профілактикою раку шийки матки, але існує і вторинна – щорічні огляди у гінеколога з кольпоскопією та цитологією.
Будьте здорові!
. .