Вакцина від раку шийки матки

Photo of author

By Марина Павелець

rak_shiiki_matki

Рак шийки матки – патологія, яку можна просто виявити при візуальному огляді, але все одно досить часто ми зустрічаємося з ситуацією, коли він виявляється занадто пізно. І, незважаючи на можливість повного одужання від цієї хвороби при своєчасному виявленні, від цього виду раку все одно продовжують вмирати жінки.

6 жінок щодня в Україні помирає від раку шийки матки.

Розвиток раку шийки матки

Розвиток злоякісного утворення провокує вірус папіломи людини (ВПЛ).

Папіломавірус людини надзвичайно поширений. Найчастіше передається через статевий контакт, а більшість людей інфікується невдовзі після початку статевого життя. Інфекція викликає рак шийки матки — один із найпоширеніших видів раку. У більшості країн вакцину проти папіломавірусної інфекції вводять лише дівчатам від 9 років, а також жінкам. Але в деяких країнах це щеплення рекомендоване вже також і хлопчикам, наприклад, у Великобританії та Ізраїлі. Вакцинація від папіломавірусу дозволяє зупинити його передавання від людини до людини, краще захистити дівчат від ризику раку шийки матки, а як дівчат, так і хлопців — від раку порожнини рота і горла, статевих органів і ануса.

Для захисту від папіломавірусної інфекції, залежно від типу вакцини, потрібно ввести 2–3 дози вакцини.

Для чого потрібна вакцинація від вірусу папіломи

Метою вакцинації є не захист від зараження вірусом папіломи, захист від згубного впливу цього вірусу на слизову оболонку шийки матки жінки. Виходячи з цих цілей, ми тепер можемо розібратися в питанні, кому ж саме показана вакцинація:

  1. Дівчатам і жінкам від 9 до 55 років.
  2. Незалежно від наявності або відсутності статевого життя.
  3. Незалежно від того, чи інфіковані вони зараз папіломавірусом.
  4. Що не має зараз вагітності або годування грудьми.
  5. Що не має зараз помірної або важкої дисплазії або раку шийки матки.

Вакцина не містить живого вірусу, але містить частинки його оболонки — це важливо знати для розуміння того, що ні при яких умовах ця вакцина не може викликати захворювання.

Схема вакцинації така — 1-й укол, через 1 місяць після нього 2-й укол і через 6 місяців після 1-го — 3-й укол.

Необхідно пам’ятати що вакцина є первинною профілактикою раку шийки матки, але існує і вторинна – щорічні огляди у гінеколога з кольпоскопією та цитологією.

Будьте здорові!

. .