Як зберегти здоров’я рук та пальців?

Photo of author

By Diana Litvinchuk

Сухожилля, суглоби, зв’язки, нерви та кістки — це все складна людська архітектура, яка знаходиться під шкірою наших рук. Кожна з цих частин тіла може бути пошкоджена через травму або хворобу, наприклад, через артрит пальців, що ускладнює наше повсякденне життя. Якщо у вас болять руки, навіть прості завдання можуть перетворитися на болісне випробування. У цій статті ми підготували для вас поради, які допоможуть зменшити біль у пальцях, збільшити рухливість та спритність ваших рук. 

Поради для здоров’я ваших рук:

1. Виконуйте вправи для рук

Більшість й не усвідомлюють, що з часом втрачають силу в руках, доки не зіштовхнуться з повсякденними проблемами, наприклад, під час відкриття банки. Рекомендовано робити вправи для зміцнення ваших рук, як тільки ви помітите дискомфорт або відчуєте біль у руках.

Приклади вправ:
  • Зробіть стиснення з м’ячиком. Візьміть м’який м’ячик (можна іграшку-антистрес) для стиснення в руку і стисніть його якомога сильніше. Затримайтеся на 5 секунд, потім розслабте. Повторіть 10 разів.
  • Зігніть пальці в кулак. Затримайтеся на 5 секунд, потім розслабте. Повторіть 10 разів.
  • Спробуйте підібрати дрібні предмети, такі як монети або ґудзики, пінцетом. Це допоможе поліпшити вашу дрібну моторику та координацію

2. Рух — це здоров’я ваших суглобів

Щоб наші кістки плавно ковзали одна по одній, на кінцях кісток у суглобах є шар хряща, який до того ж поглинає усі удари. Суглоб обгорнутий капсулою, наповненою синовіальною рідиною, яка живить хрящ і допомагає створити подушку між кістками. Коли ви рухаєте руками, синовіальна рідина заповнює порожнину суглобів. Тривале утримання предмета без зміни положення руки може бути шкідливим для суглобів. Замість того, щоб уникати рухів, робіть часті перерви та рухайте пальцями. Уникайте дій, які підштовхують пальці до крайнього діапазону, наприклад, підіймання великих предметів однією рукою. Також рекомендовано носити сумки з покупками на передпліччі, а не на пальцях. 

3. Використовуйте додаткові інструменти для роботи

Часто буває таке, що ми часто змушуємо наші руки працювати на межі можливостей, особливо коли поспішаємо. Не забувайте про існування додаткових помічних інструментів. Що ви думаєте про електричні  інструменти або з важелем? Вони легко можуть зменшити необхідну силу, наприклад, спеціальні інструменти для відкриття банок. 

4. Зверніться за професійною допомогою

Обов’язково зверніться до лікаря, якщо біль або запалення не зникають більше кількох днів. Пам’ятайте, що біль може бути ознакою перевантаження суглобів. Запалення може бути спричинене надмірним навантаженням на суглоби, м’язи та/або сухожилля або іншими проблемами зі здоров’ям, такими як діабет чи захворювання серця. Тривале запалення може ускладнити рух пальцями, і вашим рукам може знадобитися відпочинок для відновлення.

Чому важливо мити руки?

Банальна, але така вважлива тема — гігієна рук. Дорослі й малі знають, що мікроби поширюються з поверхонь на нас, коли ми торкаємося поверхні, а потім торкаємося обличчя брудними руками. 

Миємо руки правильно:

  • Спочатку промийте руки під проточною водою комфортної температури. 
  • Використовуйте мило, яке вам найбільше подобається (миття рук з милом і водою знищує більше бактерій, ніж миття лише водою).
  • Збивайте руками піну з мила протягом пів хвилини або довше (нанесіть її на всі частини рук і зап’ясть, у тому числі під нігті та між пальцями).
  • Ретельно змийте і висушіть.
  • Якщо ви користуєтеся громадською вбиральнею, використовуйте паперовий рушник як для того, щоб закрити кран, так і для того, щоб повернути дверну ручку при виході.