Як зняти подразнення шкіри голови у домашніх умовах?

Photo of author

By Diana Litvinchuk

Щоб допомогти полегшити неприємний свербіж та подразнення шкіри голови, ви можете використати різні домашні та натуральні засоби. Ефірні олії, безрецептурні засоби та шампуні з лікарськими препаратами – це може стати для вас порятунком. Ви повинні розуміти, що лікування значною мірою залежить від основної причини свербежу шкіри голови. У цій статті ми підготували для вас кілька засобів, які допоможуть зменшити подразнення на шкірі голови, яке часто виникає від надокучливого свербежу.

Чому виникає свербіж голови?

Неприємний свербіж шкіри голови є дуже поширеним явищем, з лущенням або без нього. Часто він виникає у людей середнього віку без видимих ​​причин. Звичайною реакцією є поява подряпин, що часто призводить до маленьких виразок на шкірі голови. Лупа — найпоширеніша причина, яка може спричиняти свербіж шкіри, а також існують інші рідкісні захворювання шкіри, які можуть проявлятися у вигляді свербежу на голові. Рекомендуємо обов’язково проконсультуватися із вашим лікарем перед використанням деяких домашніх та натуральних засобів.

Підбірка засобів, які зменшать подразнення шкіри голови:

1. Яблучний оцет

Яблучний оцет має антиоксидантні та антимікробні властивості. Використовуйте воду та органічний яблучний оцет у співвідношенні 1 до 1 кілька разів на тиждень. Після нанесення розчину найкраще промити шкіру голови звичайною водою.

2. Кокосова олія

Кокосова олія має протигрибкові та антибактеріальні властивості, яке може допомогти полегшити свербіж шкіри голови. Більша частина жиру, який міститься в кокосі становить лауринова кислота, вона заспокоює шкіру і є досить ефективним засобом, щоб лікувати свербіж шкіри.

3. Олія перцевої м’яти 

Нанесіть олію перцевої м’яти на уражені свербежем ділянки шкіри двічі на день протягом 2 тижнів. Також ви можете цей розчин розбавити водою або іншою олією, наприклад, оливковою, а потім масажними рухами нанести на шкіру перед миттям голови.

4. Олія чайного дерева

Ефірна олія чайного дерева — це антимікробна та протизапальна ефірна олія, яка може допомогти полегшити свербіж шкіри голови. Важливо знати, що вона може бути подразником теж, тому важливо використовувати її помірно або розбавляти перед застосуванням. Додайте 10-20 крапель олії чайного дерева в м’який шампунь або змішайте її з оливковою олією і втирайте безпосередньо в шкіру голови.

5. Саліцилова кислота

Саліцилова кислота — це, яка має протизапальні, антибактеріальні та антисептичні властивості, які можуть допомогти в лікуванні свербежу шкіри голови. Шампуні, які містять цей компонент, можуть відрізнятися за потужністю та вимагати різних методів застосування. Важливо уважно читати етикетки та дотримуватися інструкцій з використання засобу. Людям з алергією на аспірин або чутливістю до саліцилової кислоти не слід використовувати саліцилову кислоту для свого лікування.

6. Шампунь з кетоконазолом

Кетоконазол — це протигрибковий засіб широкого спектра дії, який ефективний для зменшення інфекцій, спричинених дріжджами.Шампуні з кетоконазолом доступні як безрецептурні, так і рецептурні засоби. Зазвичай ці шампуні зменшують симптоми подразнення протягом 2-3 тижнів. Для запобігання повторення захворювань шкіри голови, таких як лупа, їх також можна використовувати щотижня або раз у два тижні. Перед використанням шампунів з кетоконазолом обов’язково проконсультуйтеся з лікарем. 

7. Дьоготь – шампуні

Шампунь, що містить дьоготь, використовуються роками, як правило, для важких захворювань шкіри голови. Хоча у минулому запах засобу на основі дьогтю робив їх менш популярними.

Використанні джерела:

https://www.medicalnewstoday.com/articles/324126

https://www.healthline.com/health/home-remedies-for-itchy-scalp