Народити в Україні

Photo of author

By admin

9673_rody

Українські пологового будинку знаходяться в тяжкому становищі: медики часто скаржаться на відсутність ремонту, устаткування та необхідних умов для породіль. При цьому народжувати в Україну – досить дорого.

Про це йдеться в сюжеті телеканалу ICTV.

Українські пологового будинку з дуже скромними умовами утримання найбільш страждали від морозів, які вдарили в кінці січня.

Так, пологове відділення в Ровеньках відкрили всього 10 днів тому, коли медустанову в холоду не працювало. В невтепленому будівлі в морози не могли перебувати ні породіллі, ні діти, ні персонал.

Капітальний ремонт у лікарні робився 23 роки тому. Міська влада обіцяє виділити на ремонт 500 тис. грн. Правда, існують великі сумніви, що цих грошей вистачить на каналізацію, санвузли, новенькі вікна і двері. Але їх їх чекають, як благословення.

«З обладнання вкрай необхідно замінити старі ліжка для прийняття пологів. Працює у нас два роки вже лікарняна каса, завдяки цьому були куплені ваги для зважування новонароджених », – нарікає Інна Петренко, завідувачка пологовим відділенням Ровеньківської міської лікарні.

Разом з тим, пакет з усім необхідним породіллі в цій лікарні купують по 300-400 грн, пропозиції з особливим обслуговуванням за 1000-1500 не особливо користуються попитом – люди в місті небагаті.

А от пологи в Києві обходяться значно дорожче.

«Мені сказали: якщо лікар хороший – 700 доларів, якщо дуже хороший – 1000 доларів, плюс 1200 грн в день одномісна палата, близько 100 доларів анестезія, якщо доведеться її застосовувати. Додатково від 20 до 100 грн – санітарка », – говорить киянка Ольга.

Разом з тим, народжувала вона в іншому пологовому будинку, заплативши лікаря 5000 грн, однак гінеколог після пологів жінку навіть не оглянув, кожна зміна вчила годувати малюка по-своєму, у зв’язку з чим Ольга ще двічі потрапила в лікарню.

Читайте: Чи можна в Україні народіті Безкоштовно?

Разом з тим в Коростеньський пологовому відділенні міської лікарні стверджують: за пологи в сімейному пологовому залі батьки платять 200 грн в лікарняні каси. При звичайних пологах і розташуванні у звичайній палаті – 50 при виписці.

А от зарплати медперсоналу жахають. Завідувач пологовим відділенням Коростенської лікарні з 30 річним стажем отримує 2800 грн, медсестри і акушерки менше 1500 грн. Знаючи це, жінки, без подяки не виписуються.

Журналісти дізналися: найдорожче палати підвищеного комфорту обходяться породіллям в Чернігові та Одесі – по 600 грн за добу. На третьому місці – Сімферополь – 575 грн. Самі демократичні ціни в Івано-Франківську, Вінниці, Чернівцях та Хрькове – від 50 до 90 грн на добу.

А в Запоржье та Миколаєві платна палата обійдеться близько 2500 грн, незалежно від тривалості перебування.

Нагадаємо, раніше, за оцінкою Міністерства охорони здоров’я України та Українського інституту стратегічних досліджень, Крим був визнаний лідером серед регіонів України за кількістю пологів.