Обов’язкове медичне страхування введуть в 2014 році

Photo of author

By admin

akimova

Обов’язкове медичне страхування в Україні можуть ввести в 2014 році, заявила в п’ятницю перший заступник глави адміністрації президента Ірина Акімова.

Президент країни Віктор Янукович в 2010 році оголосив про початок реформи системи охорони здоров’я. Громадяни України за Конституцією мають право на безкоштовну медицину. На практиці ж вони практично позбавлені можливості лікуватися безкоштовно, оскільки державні медустанови хронічно недофінансуються, і пацієнти вимушені за свої засоби купувати медикаменти і оплачувати процедури.”В майбутньому, коли система охорони (після реформи) здоров’я отримає цивілізованіші рамки, пропонується введення обов’язкового медичного страхування. За оцінками фахівців, це може бути зроблено не раніше, ніж через три роки”, – сказала Акімова журналістам перед нарадою з питань реформування медицини.

Замголови адміністрації додала, що платити за медичне страхування “повинні або працедавці за людей, які працюють, або місцеві органи самоврядування”. “Це питання зараз вивчається. На першому етапі медична реформа здійснюватиметься за засоби держбюджету”, – підкреслила Акімова.