В трьох областях проведуть експеримент

Photo of author

By admin

likar_rentgen

У Вінницькій, Донецькій і Дніпропетровській областях буде впроваджений пілотний експеримент по реформуванню системи охорони здоров’я.

Про це заявила журналістам заступник глави адміністрації президента України Ірина Акімова.

За її словами, в цих областях пілотний експеримент триватиме упродовж трьох років.

“У чому суть цього пілотного проекту: треба перевірити як ті пропозиції, які були дані по реформі охорони здоров’я, працюватимуть. Потрібно буде знайти ті точки, ті хворобливі місця, які з якихось причин не спрацьовують, треба буде їх відкоригувати, довести до висококласного рівня”, – наводить слова Акімової РБК-Україна.За її словами, впродовж перших двох років експерименту три області повинні будуть вирішити ряд завдань в системі охорони здоров’я, у тому числі: оптимізувати лікувальні установи, забезпечити систему охорони здоров’я фінансуванням, а також впровадити в систему оцінки якості медичного персоналу і наданих послуг, у тому числі, фінансове заохочення медичного персоналу.

Також вона відмітила, що впродовж перших двох років проекту проводитиметься основна робота, а на третій рік усі результати узагальнюватимуться і позитивний ефект від експерименту впроваджуватиметься в усі інші області України.

Крім того, Акімова додала, що поки питання про виділення засобів для проведення цього експерименту не стоїть.

“Додаткові кошти зараз не плануються. Питання про зміну нової системи фінансування, яке стоятиме наступного року в пілотних регіонах, може зажадати додаткових коштів на перенавчання персоналу, програми тренінгів. Ми дуже сильно розраховуємо отримати ці додаткові кошти від міжнародних донорів, які вже висловили зацікавленість в участі в цьому процесі”, – відмітила вона.