В Україні планують ввести страхову медицину до 2012. Кожен працівник платитиме певний відсоток із зарплати до спеціального фонду, який хочуть віддати під контроль держави.
Чиновники міністерства охорони здоров’я у котрий раз беруться обмежити потоки хабарів своїм колегам у білих халатах, замість того, щоб дати їм гідну зарплату, а пацієнтам – якісне лікування. Можливість змін в області бачать виключно в медичному страхуванні. І вже через декілька років обіцяють його ввести.
Як приклад, лікарняна каса, впроваджена на Житомирщині, – це страхова медицина в мініатюрі. Людина щомісячно вносить гроші, а у разі біди безоплатно отримує допомогу. Сума витрат від кількості внесених засобів не залежить. Людина отримує медикаменти по потребі.
Страхову медицину в Україні, ймовірно, введуть з 2012 року. Кожен працівник платитиме певний відсоток із зарплати до спеціального фонду, який хочуть віддати під контроль держави. Ще частина страховки оплачуватиме працедавець. Пенсіонерів і дітей страхуватиме держава. Для власників страховок – послуги і фактично усі ліки – будуть безкоштовними.
Шампанське, цукерки і конверт – традиційні атрибути походу до лікаря – мають зникнути. Президент приватної клініки, чверть пацієнтів якої лікуються по страховках, переконаний: саме страхування нічого не дасть, якщо не змінити систему лікування.
В українських лікарнях пацієнти проводять значно більше часу, ніж в Європі. Бухгалтерія тут проста: чим довше на лікарняному ліжку і частіше відвідування поліклініки, – тим більше грошей з держбюджету виділяється на медустанови.
З введенням страхової медицини пріоритетною повинна стати первинна ланка. Усе навантаження ляже на сімейного лікаря, оплата роботи якого залежатиме від кількості закріплених за ним людей. Правда, з введенням страхування чиновники від медицини дива не обіцяють.
З введенням страховки чиновники хочуть рік-два витратити на будівництво амбулаторій і поліклінік, яких зараз бракує. Купити устаткування і придумати мотивації для лікарів їхати в глибинку.