Страхову медицину українцям обіцяють до 2015 року

Photo of author

By admin

anischenko

Обов’язкове медичне страхування в Україні з’явиться не раніше 2015-2016 року. Про це заявив міністр охорони здоров’я Олександр Аніщенко

«Система охорони здоров’я не готова до впровадження страхової медицини», – пояснив керівник МОЗ. За його словами, законопроект про соціальне медичне страхування вже готовий, але на затвердження до Верховної Ради буде поданий в наступному році.

«Чому такі терміни? Необхідно прийняти ще два закони, які стосуються особливостей діяльності медичних установ і створення державної системи екстреної допомоги », – пояснив Аніщенко в інтерв’ю Дзеркалу тижня. Україна.

«Нам належить напружена робота. Протягом чотирьох років ми повинні провести в системі охорони здоров’я структурно-організаційні зміни: розділити медичну допомогу на чотири рівні, створити госпітальні округи на основі єдиного медпространства. Це допоможе вирішити багато проблем. Сьогодні міська швидка допомога не має права виїхати до хворого за межі міста, в найближче село, тому що це буде порушенням бюджетного кодексу. А створення єдиного медпространства піде на благо пацієнтів, воно прибере адміністративні кордони », – додав він.

За словами міністра, обов’язкове страхування з’явиться в 2015-му чи 2016 році, за умови, що в 2013-му приймуть закон. «Потім ще два роки буде йти накопичення коштів, і тільки після цього система запрацює. А до того моменту потрібно шукати вихід і, головне, гроші », – підсумував Анищенко.