Осіннє харчування – меню

Photo of author

By nata

osinne_harchuvannya

Осінь – справжній стрес для організму, при чому це відбивається не тільки на нашому настрої, але і на фізичному самопочутті.

Дощі, нестійка температура повітря, перепади тиску сприяють підвищенню захворюваності на застуду та грип. Головне завдання осіннього харчування – підвищення імунітету і адаптація до наступаючих холодів.

Не варто бігти в аптеку, запасаючись синтетичними вітамінними препаратами. Правильно підібраний осінній раціон додасть сили нашому організму і захистить від сезонних захворювань.

Осіннє меню: зміцнюємо імунітет

Всім відомо, що зниження захисних сил організму – головна причина простудних захворювань. При згадці про епідемію грипу ми в першу чергу згадуємо про вітаміни, які сприяють зміцненню імунітету.

Яблука, морква, цитрусові повинні займати особливе місце в осінньому раціоні харчування.Не варто забувати і про заморожені овочі та фрукти. Фрукти та овочі, оброблені за допомогою «шокової» заморозки відразу після збору, зберігають набагато більше вітамінів, ніж їх свіжі побратими, що лежать на прилавках тривалий час.

Чорниця, чорна смородина, ожина – саме ці ягоди обов’язково повинні входити в осіннє меню, так як не тільки містять масу вітамінів, але і нормалізують мікрофлору кишечника.

На жаль, часто ми приділяємо недостатньо уваги стану кишкової мікрофлори, яка є основою імунітету. На нашому столі восени обов’язково повинні бути присутніми кисломолочні продукти з біфідо- і лактобактеріями – біфідокефіри, біойогурти та багато інших.

Наприклад, на сніданок можна приготувати омлет з овочами або салат, заправлений олією або йогуртом. Якщо ви їсте на сніданок фрукти, почніть з них, а вже потім приступайте до основної страви. Перекуси повинні бути фруктовими – візьміть на роботу яблуко або грушу, пару слив або банан. На вечерю приготуйте соковиті тушковані овочі – кабачки, баклажани, капусту.

Читайте також: Піраміда здорового харчування і Гарвардська тарілка – що й до чого, та як у нас.

Осіннє харчування: контролюємо вагу

З початком осені ми часто набираємо зайву вагу: дні стають коротшими, повітря – холодніше, і наш організм запасається енергією, щоб пережити майбутню зиму. Ми їмо все більше, віддаючи перевагу продуктам, що містять жири і прості вуглеводи. Також причиною підвищеного апетиту може стати осіння депресія. Її виникнення пов’язують з дефіцитом сонячного світла, якого так потребує наш організм. А стрес найкраще «заїдається» чимось смачненьким.

Щоб не набрати зайвих кілограм, намагайтеся вживати восени складні вуглеводи, які дають організму велику кількість енергії і контролюють обмін речовин. Вони містяться в овочах, зелені, бобових, фруктах і злаках. Ці продукти також багаті клітковиною, яка сприяє схудненню при осінньому харчуванні.

Осіннє меню: турбота про здоров’я

Вживати свіжі овочі та фрукти обережно слід тим, хто страждає захворюваннями шлунково-кишкового тракту. Загальновідомий факт: восени хронічні недуги загострюються. Тому якщо ви в зоні ризику, варто відмовитися також від смажених, гострих, кислих і жирних страв, щоб не дратувати слизову оболонку шлунку.

Найкращі способи приготування продуктів в осінній період – тушіння і запікання. Гарячі, легкі для шлунково-кишкового тракту страви – ось основа осіннього меню. Тушковані овочеві, рибні та м’ясні страви – найкраще рішення для харчування восени

Як би мало часу не залишалося у вас похмурим осіннім ранком, обов’язково приготуйте на сніданок кашу з цільнозернової крупи або суміші круп. У кашу можна додати сухофрукти – додаткове джерело корисних речовин для організму.

При переході на осіннє харчування слід зменшити кількість води, яку ви випиваєте протягом дня. Якщо влітку ви випивали 2-3 літри рідини, то восени цілком достатньо 1,5 л на добу. І ще – вода повинна бути кімнатної температури або тепла, але ні в якому разі не холодної.