Що таке мангольд і з чим його їдять?

Photo of author

By Ілона

szo_take_mangold_i_z_chim_iogo_idyat

Тим, хто вирощує мангольд важко вибрати, що у ньому цінніше: харчові якості чи декоративні властивості. Інколи рука не піднімається зрізати таку красу для салату. Яскраве ефектне листя неперевершено виглядає і на клумбах, і у страві.

Що ж таке цей мангольд?

Мангольд або листковий буряк несе усю свою красу, користь та смак «над землею». А те, що у землі не лише негарне, несмачне, а й, взагалі, не годиться для приготування їжі. Що стосується надземної частини, то розрізняють стеблову та листову форми.

Стебловий мангольд може бути різного кольору в залежності від сорту: стебла бувають світло-зеленими, білуватими, сріблястими, жовтими, пурпуровими, рожевими і навіть малиновими. Їдять не лише стебла, а й листочки.

Листковий мангольд вирощують тільки заради листя, котрі нагадують шпинат, швидко відростають після зрізання і легко переносять приморозки. За сезон можна збирати урожай декілька разів.

Корисні властивості мангольда

За вмістом вітамінів листя та стебла мангольда багатші від столового буряка. В них багато вітаміну К, який необхідний для нормального згортання крові. При порушеннях функцій печінки або під час довгого прийому ліків, особливо саліцилових та сульфаніламідних препаратів, цей вітамін просто необхідний для організму. Слід пам’ятати, що вітамін К руйнується при тепловій обробці, тому мангольд бажано вживати у сирому вигляді.

Читайте також: Магній: вміст в продуктах харчування та користь для організму.

. .

. .

Сучасна медицина вважає мангольд одним з найбільш корисних видів зелені. Листя мангольда володіють очищаючими властивостями. Мангольд добре впливає на серцево-судинну систему та підшлункову залозу, знижує кров’яний тиск, стане чудовим засобом для профілактики склерозу та атеросклерозу. Якщо їсти його регулярно, то з організму виводяться нерозчинені солі, покращується робота печінки та підвищується імунітет. Мангольд – дуже легкий продукт: в 100 г міститься лише 19 ккал (1,8 г білків, 0,2 г жирів, 2,14 г вуглеводів).

Як і з чим його їдять?

Потрібно пам’ятати, що зберігати мангольд потрібно в холодильнику не більше ніж 2 доби. В процесі приготування листя і стебла потрібно розділяти. Листя краще використовувати в сирому вигляді – для максимального збереження вітамінів. Стебла бажано трішки приварити чи притушити, щоб вони стали м’якшими. Мангольд використовують для приготування супів, салатів, в якості гарнірів.

. .


. .

Також актуальною є Середземноморська дієта: 10 кроків