Сир з пліснявою може бути твердим або м’яким, але робиться в основному з найбільш жирного коров’ячого молока, а деякі сорти робляться з козячого та овечого молока. Але в чому полягає сам процес виготовлення?
Розрізняють декілька видів сиру з пліснявою.
До першого виду можна віднести сири з білою пліснявою скоринкою. Найвідоміші з них – «Камамбер» і «Брі». Для виробництва цих сирів молоко створожується, а потім його солять. Визріває такий сир в підвалах, де живуть цвілеві грибки з роду пеніцилінових – там ними покриті всі стіни, а називають їх «благородною цвіллю». У зрілого сиру такою пухнастою цвіллю покрита вся скоринка.
Наступний вид – блакитні цвілеві сири, а точніше, сири з блакитною пліснявою – теж благородною. На зрізі такого сиру ми бачимо безліч зеленувато-блакитних вкраплень, а найвідоміші сорти – Рокфор, Фурма д’Амбер, Горгонзола, Бле де Косс.
Створожене молоко викладається в спеціальну форму; коли сироватка стече, сир натирають сіллю, і вводять певний штам грибка. Для цього в отриману сирну масу встромляють особливі голки з металу, що допомагають цвілі краще поширюватися, і поміщають сир в добре провітрюване місце для визрівання.
Є й інші види цвілевих сирів – їх називають червоноцвілеві або пікантні. В процесі дозрівання цей вид сиру промивають спеціальним розсолом, щоб перешкоджати утворенню звичайної цвілі. Потім сир обробляють особливими грибковими культурами, завдяки яким скоринка сиру стає червоною, бордовою, помаранчевою або жовтою. Сорт сиру розрізняють саме за кольором кірочок.
Всі види і сорти цвілевих сирів об’єднує технологія їх виробництва: вони обробляються штамами різних пеніцилінових грибків.
Як зберігати сир з пліснявою
Температура повітря повинна бути не нижче 0, і не вище 5 ° С, а вологість – 90%. Краще зберігати сир не в холодильнику, а в спеціальній шафі, якщо є така можливість. Приплив свіжого повітря повинен бути постійним, і на сир не повинно потрапляти світло.
Найкраще зберігати сир з цвіллю в тій оболонці, в якій він був куплений, а зріз завжди прикривати, інакше грибок почне розростатися. Взагалі м’який сир не слід зберігати в поліетиленовій плівці або пакеті: завертайте його у вощений папір.
. .
А ще – дуже смачно приготувати в’ялені помідори:
. .
. .
Також актуальною є Середземноморська дієта: 10 кроків
. .
Корисні властивості сиру з пліснявою
Чи корисний сир з цвіллю, залежить від особливостей її створення. Якщо цвіль додавалася до продукту спеціально, і при цьому процесі дотримувалися всі умови зберігання продукту, користь сиру з цвіллю буде значною.
- Він не тільки містить велику кількість кальцію, але і дозволяє цьому компоненту добре засвоюватися організмом.
- При вживанні такого продукту в організмі виробляється більше меланіну, тому це покращує захист шкіри від ультрафіолету, запобігаючи його прониканню в шкіру.
- Навіть невеликий шматочок сиру з пліснявою дозволить вашому організму отримати необхідний білок, що сприяє зміцненню і росту м’язів.
- Сирні грибки Penicillium сприяють кращому перетравленню їжі в кишківнику і запобігають їх бродінню.
- Також ці сири містять амінокислоти гістидин і валін, що дозволяють пошкодженим тканинам і органам швидше відновлюватися. Самим організмом вони не виробляються, тому ми рекомендуємо додати сир з цвіллю в свій раціон.
Шкідливий вплив сиру з пліснявою на організм
Сир з пліснявою може завдати шкоди в таких випадках:
- Такі сири не варто вживати тим, хто має алергію на пеніцилін. Є ймовірність отримання сильної алергічної реакції.
- Сири з пліснявою містять досить велику кількість алергенів, тому вагітним жінкам і маленьким дітям, навіть тим, кого раніше алергія не турбувала, краще не вживати такі види сирів.
- Для здорової людини допустима норма сиру з пліснявою – не більше 50 грамів в день. Цей сир досить калорійний. Але якщо враховувати вартість і ексклюзивність благородних сирів, то 50 грам в день – досить дорого. А ось на святковому столі в якості делікатесу сир з благородною цвіллю може бути вельми доречним.
. .
. .