У світі відомі більше сотні видів сортів сливи і більше десятка з них успішно культивуються в країнах з помірним кліматом. Ця рослина відноситься до роду плодових кісточкових, а його плоди володыють надзвичайним ароматом і приємним смаком. Слива цінується за чудовий смак і найширший спектр цілющих властивостей.
Харчова цінність сливи
У 100 г свіжої сливи міститься:
- Калорії, ккал: 42
- Білки, г: 0.8
- Жири, г: 0.3
- Вуглеводи, г: 9.6
Сливи містять глюкозу, фруктозу і сахарозу, вітаміни А, В1, В2, С, Н і РР, а також необхідні мінеральні речовини: калій, кальцій, магній, цинк, мідь і марганець, залізо, хром, бор і нікель, фосфор і натрій .
Корисні властивості сливи
Багато дієтологів і лікарів радять регулярно включати в своє меню стиглі сливи, адже вони сприятливо впливають практично на весь організм людини.
М’якоть сливи багата пектинами і клітковиною. Завдяки цьому регулюється травлення, стимулюється перистальтика кишечника, виявляється м’який послаблюючий вплив, тому її радять вживати при закрепах.
Натрій і кальцій роблять сливу корисною для тих, хто страждає на гіпертонічну хворобу та іншими захворюваннями серцево-судинної системи. Також слива захищає наші судини. Речовини, що містяться в м’якоті фрукта, очищають судини від холестеринових бляшок, попереджають атеросклероз. Слива багата на вітамін С, а це дуже добре для зміцнення нашого імунітету, тому її можна застосовувати при ГРВІ. Спортсменам обов’язково треба включати сливи в свій раціон, тому що калій збільшує скорочення м’язів після тренувань. Також кислуватий смак стиглих плодів підвищує апетит.
Як вибрати сливу
Перш за все, звертаємо увагу на зовнішній вигляд сливи. Вона повинна бути не сильно м’якою, інакше буде просто перезріла слива. Без тріщин, чорноти і запліснявілих ділянок. Слива повинна залишатися щільною на дотик.
Як зберігати сливу
Беручи до уваги всі корисні властивості сливи, «сезон свіжих фруктів» можна продовжити ще на місяць. Для цього тільки треба знати, яку сливу можна взяти для зберігання.
Слід вибрати недостиглу сливу з товстою шкіркою і білим восковим нальотом, зірвану за 5-6 днів до дозрівання. Зберігати можна до 20 днів в холодильнику в незакритому поліетиленовому пакеті.
Для більш тривалого зберігання, зливу слід брати стиглу, добре вимити, вийняти всі кісточки, розкласти її на невелику тарілку, невелику ємність в один шар, ставимо в морозилку.. Зберігаємо все далі в морозильній камері. При заморожуванні у сливи зберігаються її корисні властивості.
Звичайно, можна, з сливи приготувати варення, джеми, компоти – дуже смачно і ароматно. Але треба знати, що всі вітаміни при цьому руйнуються.
Шкода і протипоказання сливи
Сливи необхідно вживати помірно і використовувати для лікування після консультації з лікарем. Фрукт рекомендується заготовлювати і є в стиглому вигляді, оскільки в незрілих плодах концентрація корисних речовин нижча. Після заготівлі плоди зберігають всі корисні властивості.
Шкоди сливи здатні завдати діабетикам, оскільки містять багато цукрів. Небажано вживати фрукти при ревматизмі і подагрі. З обережністю сливи слід давати маленьким дітям, оскільки у них плоди можуть викликати утворення газів, пронос і кишкові розлади.