Як підготуватись до донації крові

Photo of author

By fersht

donor_krovi

В сучасних реаліях нашого життя донорство крові набуло неабиякої актуальності. І це зрозуміло, адже потреба в крові та її компонентах збільшується ледь не щодня. До прикладу, згідно з даними системи ДонорUA, у 2022 році кількість донорів збільшилась на 70 тисяч, враховуючи той факт, що станом на 2021 рік їхня загальна кількість становила 48 988. Тож зі статистики видно, що кількість охочих рятувати людські життя збільшується.

Втім, є чимало людей, хто бажає здати кров, але не знає, як підготуватись і що на них чекає. Саме тому розповідаємо, як правильно підготуватись до донації.

1. Зробіть запис та знайдіть центр донації крові

Зазвичай ви мусите зареєструватися перед тим, як піти на донацію крові. Знайдіть місце та час, які максимально вам підходять. Крім цього, ви можете заодно уточнити у персоналу перелік необхідних документів, аби в подальшому не було проблем.

2. Не порушуйте режим сну

Доволі базова річ, але надзвичайно важлива. Відпочинок перед донацією крові є важливою частиною процесу, оскільки повноцінний сон допомагає забезпечити безпеку та комфорт як самого донора, так і отримувача крові.

3. Утримайтесь від алкоголю та лікарських препаратів

За 48 годин до донації крові суворо заборонено вживати алкоголь. Він може вплинути на якість крові, зменшуючи кількість корисних складових, таких як кисень і поживні речовини. Також не можна палити за дві години до процедури.

Аналогічна ситуація з різноманітними лікарськими препаратами. Їх не можна приймати за 72 години до походу в донорський центр. Річ у тім, що ліки здатні призвести до негативних наслідків як для того, хто здає, так і того, хто отримує кров. Якщо в отримувача донорського матеріалу алергія на препарат, то донація може загрожувати життю.

4. Дієта

Зрозуміло, що на нашу кров впливає їжа, яку ми споживаємо. За 24 години до донації не вживати смажені, копчені та жирні страви, молочну їжу, яйця. Причиною цієї заборони є те, що вищевказані продукти впливають на склад крові, сприяючи збільшенню жирів в ній.

Що ж робити після донації крові?

Тут перелік правил доволі скромний, втім, не варто нехтувати ними.

  • Відпочиньте в зручному місці протягом 15 хвилин після донації.
  • З’їжте легкий перекус, наприклад, бутерброд, фрукти або йогурт.
  • Пийте багато рідини, щоб уникнути зневоднення.
  • Уникайте інтенсивних фізичних навантажень протягом 24 годин після донації.
  • Попросіть когось відвезти вас додому після донації, якщо ви не відчуваєте себе впевнено, що можете керувати автомобілем.
  • Найближчі кілька днів уникайте вживання алкоголю і куріння.
  • Зробіть невелику перерву в спортивних заняттях, якщо ви регулярно займаєтеся спортом.