Приховані та порожні калорії

Photo of author

By Марина Павелець

kalorii

Хочете мати струнку фігуру? Зверніть увагу на свій раціон харчування. Якщо в ньому багато порожніх і прихованих калорій, навряд чи вам вдасться схуднути або хоча б зберегти колишню вагу.

Що таке порожні калорії?

Спочатку потрібно усвідомити, що порожні і приховані калорії – це не одне і те ж. Порожні калорії містяться в продуктах з високим показником калорійності, але при цьому мають невисоку харчову цінність. Загальновідомо, що максимальна кількість калорій міститься в вуглеводах і жирах, а ось поживна цінність продуктів залежить від змісту в них вітамінів, мінералів та інші мікроелементів, необхідних для організму.

Простий приклад порожніх калорій: стакан свіжовичавленого апельсинового соку містить 120 ккал, і при цьому постачає організму необхідний йому калій і багато вітаміну С. А стакан газованого солодкого напою з такою ж калорійністю, як і апельсиновий сік, взагалі не містить будь-яких корисних речовин. Виходить, що газована вода – це порожні калорії, які нічого корисного організму не дають.

Порожні калорії можуть бути і в продуктах, які зазнали тривалої теплової обробки, а ось жиру і цукру в них зазвичай міститься багато.

Що таке – приховані калорії?

Прихованими називаються ті калорії, які ми не можемо підрахувати. Найчастіше джерелом прихованих калорій буває фастфуд або напівфабрикати, так як ми не знаємо, які саме продукти і з якою калорійності використовувалися для їх приготування.

Приховані калорії – це ще й наші неконтрольовані перекушування перед телевізором: сухарики, чіпси, горішки, цукерки та печиво кількість яких ми не враховуємо.

Здорова альтернатива Середземноморська дієта: 10 кроків

. .

Як уникнути порожніх калорій?

Щоб уникнути порожніх калорій і, відповідно, зробити свій раціон поживними, корисним і оптимальним для підтримання потрібної ваги:

  • Замість смаження продуктів при приготуванні їжі використовуйте інші методи, наприклад, варіння або запікання.
  • Виключіть з раціону солодкі і газовані напої.
  • Включайте в раціон цільнозернові продукти: нешліфований рис, цільнозерновий хліб.
  • Для перекусів вибирайте йогурти, фрукти і овочі.

У яких продуктах міститься найбільше порожніх калорій?

Порожні калорії – це зайва вага, з яким вам рано чи пізно доведеться почати боротися. Щоб ваша фігура не розпливлася, а завжди радувала подтягнутістю і стрункістю, виключіть зі свого раціону страви з неконтрольованими порожніми калоріями це:

  • Картопля фрі, чіпси, смажена курка та інші смажені продукти.
  • Цукерки та інші солодощі. Особливо відрізняються льодяники, так як в них міститься величезна кількість цукру, а також різні добавки і штучні барвники. А ось поживних речовин в льодяниках взагалі немає.
  • Пиво і міцні алкогольні напої. Баночка пива містить 150 ккал і зовсім незначна кількість поживних речовин.
  • Білий рис, білий хліб, крекери, печиво та інші зернові, які зазнали повної обробки. Це продукти містять велику кількість вуглеводів, що забезпечує їх високу калорійність. А з корисних речовин в них міститься всього лише незначна кількість вітамінів групи В.

Читайте також: Піраміда здорового харчування і Гарвардська тарілка – що й до чого, та як у нас.

. .

. .