Молочниця – це грибкове захворювання слизових оболонок, спричинене умовно – патогенними (умовно-патогенні це ті, що в нормі входять до складу мікрофлори, проте за певних умов можуть викликати захворювання) грибками роду Candida.
Причини активізації і росту грибків можуть бути різноманітні: при зниженні імунітету, або ж внаслідок антибіотикотерапії. Також пусковим чинником захворювання може стати клімакс, носіння вузької (тісної) і незручного білизни, вагітність, або ж використання засобів контрацепції.
Вражати молочниця може слизові оболонки рота, а також статеві органи чоловіка та жінки.
Лікування молочниці є медикаментозним і призначається лікарем, проте для покращення його ефективності потрібно правильно харчуватися.
Отже, харчування при молочниці повинно мати протигрибкову та імуностимулюючу дію.
Протигрибкову дію мають такі продукти:
- Часник.
- Лимони і брусниця.
- Гарбуз.
- Різноманітні прянощі: гвоздика, кориця, лавровий листопад.
- Морська капуста.
- Моркв`яний сік.
Також потрібно вживати багато кисло-молочних бактерій з такими продуктами як йогурт, квашене молоко, кефір. Проте бажано уникати солодких йогуртів. Суть проста: чим більше наша слизова оболонка буде “заселена” корисними бактеріями, тим більше вони будуть “боротися” з шкіливими бактеріями та грибками.
Також до лікування молочниці слід додати трав`яні чаї: ромашку, подорожник, люцерну, материнку, листя череди, ягоди чорної смородини та горобини, конюшину. Вони корисні на будь-який з стадій кандидозу.
При молочниці можна вживати м`ясо нежирних сортів та рибу ( не жарене), крупи та несвіжий хліб з цільнозернових сортів, овочі та фрукти ( окрім вишні, винограду, абрикосів, бананів). Також потрібно вживати бобові.
. .
. .
Чого ж потрібно уникати при молочниці?
Перш за все з дієти при молочниці – особливо, якщо хвороба знаходиться в активній фазі – слід виключити цукор і солодкі страви. Адже молочниця – це дріжджовий грибок. Як і будь-які інші дріжджі за рахунок цукру грибок процвітає і розмножується. Виключіть цукор з дієти – і ви просто заморите голодом ненависні грибки. Відмовитися від цукру – це не тільки припинити їсти торти і пити газовану воду. На час доведеться забути також і про фруктові соки, пластівці для сніданку, морозиво і навіть від особливо солодких фруктів і ягід, таких як вишня, виноград, кавуни, абрикоси.
У дієті при молочниці також немає місця білому рису, білому хлібу і білій картоплі. Ці рафіновані продукти підвищують рівень цукру в крові (глюкози). Глюкозою якраз «харчуються» грибки, в тому числі і ті, що викликають молочницю.
Замість рафінованих продуктів корисніше їсти продукти з високим вмістом клітковини: коричневий рис, цільнозерновий хліб і інші.
Табу в дієті при молочниці – дріжджові продукти, особливо здобні вироби з дріжджового тіста. Якщо молочниця вже дала про себе знати – вживання цих продуктів посилить хворобу, якщо немає – різко збільшить шанси на її виникнення.
Також з дієти при молочниці потрібно виключити:
- Оцет і алкоголь.
- Соуси: кетчупи, майонези, гірчицю, соєвий соус.
- Копченості.
. .
. .