Черемша – корисні властивості черемші

Photo of author

By nata

0315_cheremsha-1

Черемша дивовижна рослина, за зовнішнім виглядом вона нагадує конвалію, за смаком схожа на молодий часник, а біологічно відноситься до роду цибулевих. Справжня назва черемші – цибуля переможна, іноді її називають Ведмежою цибулею, також черемша відома як левурда, дика цибуля, колба. Але як би не називали цю рослину, найважливіше те, що черемша – це користь для організму. Корисні властивості черемші настільки величезні і значні, що її включають в раціон і дорослим, і дітям.

Склад черемші

В черемші міститься велика кількість вітамінів, мікроелементів і біологічно активних речовин:

– Вітаміни: А, РР, В1 – В3, В6, В9 (фолієва кислота), С (аскорбінова кислота).

– Ефірні масла.

– Мінерали: кальцій, калій, сірка, фтор.

– Мікроелементи: бор, йод, марганець, залізо, мідь, селен, фтор, цинк.

– Життєво важливі амінокислоти і жири.

Харчова цінність (на 100 г продукту):

– 89 г води;

– 2,4 г білків;

– 0,1 г жирів;

– 7,1 г вуглеводів.

Енергетична цінність черемші – 36 кКал на 100 г, це зовсім не багато, проте це не означає, що черемшу можна їсти кілограмами, надмірне захоплення цією рослиною може викликати подразнення слизової травних органів.

Багато фармакологічних властивостей черемші схожі з лікувальними якостями часнику. Так само, як і часник, черемша посилює виділення травних соків, що сприяє посиленню апетиту і стимулює роботу шлунково-кишкового тракту.

Завдяки високому вмісту вітамінів і багатому мінеральному складу черемшу використовують як профілактичний і лікарський засіб. У минулі століття багато народів використовували цю рослину для захисту від таких небезпечних захворювань, як чума і холера.

Вплив черемші на організм

Включення в раціон черемші не дозволяє накопичуватися в крові холестерину, стимулює серцево-судинну систему, зміцнює коронарні судини. Зелень черемші в сирому вигляді нормалізує роботу обміну речовин: вона показана при проблемах з щитовидною залозою, гіпер- і гіпореозах.

Також актуальною є Середземноморська дієта: 10 кроків

. .

Фітонциди і біологічно активні речовини надають черемші такі властивості: бактерицидну, тонізуючу, противопаразитарну, сечогінну і тонізуючу. За вмістом аскорбінової кислоти (вітаміну С), черемша перегнала більшу частину цитрусових культур (апельсини, лимони, мандарини), кілька стебел цієї корисної зелені покривають добову потребу організму в аскорбінці.

Вживання черемші позбавляє від безсоння, пригнічених станів, запаморочень, полегшує задишку, що виникла при надлишку мокроти в бронхах і легенях. Ця рослина допомагає впоратися навіть з застарілим кашлем, що важко піддається лікуванню медикаментозними препаратами.

Протипоказання вживання черемші

Вживання черемші категорично протипоказано людям, що страждають такими захворюваннями: виразки шлунка та дванадцятипалої кишки, гастрити в стадії загострення, панкреатити, гепатити, холецистит, запальні процеси в шлунково-кишковому тракті. Актуальним залишається питання: чи можна вагітним черемшу? З одного боку – це багате джерело вітамінів і мікроелементів, з іншого боку, вживання цієї рослини під час вагітності може бути небезпечним. Тому вживати її майбутнім мамам слід з особливою обережністю і в малих дозах.