Сухофрукти: інжир

Photo of author

By Марина Павелець

inrzyr

Багато хто вважає, що сушений інжир набагато смачніший свіжого фрукта. Крім цього інжир навіть після термічної обробки зберігає в собі багатий список корисних елементів, в числі яких вітаміни, білки, солі калію, клітковина, органічні кислоти (лимонна, яблучна і оцтова), пектинові речовини, макро- і мікроелементи.

Харчова цінність сушеного інжиру

У 100 грамах інжиру знаходиться жирів -1,3 г, білків-4,3 г, вуглеводів-63,5 г. Калорійність плодів в сухому вигляді досить висока – до 214 Ккал. У сушеному інжирі міститься до 70% цукрів, тому протипоказаний він людям, що страждають на цукровий діабет.

Присутні в інжирі вітаміни (А, С, В-каротин, РР, В1, В3) і мінеральні речовини (калій – 268мг на 100 г, натрій – 18 мг, магній – до 20 мг, кальцій – до 160 мг, фосфор – до 32 мг, залізо – 3,1 мг).

Корисні властивості сушеного інжиру

  • Завдяки тому, що в сушеному інжирі у великій кількості міститься клітковина, він рекомендується людям, які страждають від порушення роботи шлунково-кишкового тракту. Отож, сушений інжир – це те, що допоможе при закрепах. .
  • Щоденне вживання сухого інжиру знижує ризик виникнення серцево-судинних захворювань. Завдяки тому, що в інжирі у великій кількості міститься калій, плід при регулярному вживанні, допоможе стабілізувати кров’яний тиск. .
  • Сушений інжир здатний збільшити антиоксидантну активність плазми крові, завдяки вмісту в інжирі рутину, що зміцнює стінки капілярів і сприяє засвоєнню вітаміну С. .
  • Також інжир примножує енергію, що виробляється нашим організмом, покращує настрій, підвищує працездатність і розумову діяльність. .
  • Як вже було згадано вище, в інжирі у великій кількості знаходиться кальцій. Включення цього сухофрукту в свій раціон дозволить вам зберегти міцність кісток. .

Читайте також: Магній: вміст в продуктах харчування та користь для організму.

Протипоказання до вживання сухого інжиру

Продукт не тільки корисний, але може бути і шкідливий.

  • Діабетикам слід відмовитися від екзотичного продукту, через високий вміст цукру в ньому.

    .

  • Щавлева кислота негативно відіб’ється на стані людини хворої на подагру.
  • Вміст клітковини зашкодить людям із захворюваннями шлунково-кишкового тракту (мається на увазі гостра форма).
  • Інжир має послаблюючу дію, тому обережно вживайте перед тривалим подорожжю і важливими зустрічами.