Булгур: користь та шкода

Photo of author

By Марина Павелець

bulgur

Булгур – крупа, відома в східних країнах. Там це один з поширених гарнірів до м’ясних, рибних і овочевих страв.

Харчова цінність булгуру

Булгур насичений мікроелементами та вітамінами, що дозволяє віднести його до найбільш корисних і цінних продуктів для людського організму. Перш за все, в ньому багато фолієвої кислоти (18 мкг), корисної для жіночого здоров’я. Чимало холіну (6,9 мг), вітаміну РР (мг), а також вітамінів групи В (В6, В5, В2, В1), Е.

З мікроелементів найбільше міді (75 мкг), калію (68 мг), фосфору (40 мг), магнію (32 мг), кальцію (10 мг). Містить в невеликій кількості натрій, цинк, залізо, селен, марганець.

Калорійність булгура на 100 г – 347 ккал:

  • Білки – 12,7 г
  • Жири – 1,5 г
  • Вуглеводи – 70,6 г.

Булгур це крупа з пшениці, зібрана в період молочної стиглості. Пшеницю пропарюють, висушують на сонці, очищають від висівок (залишків оболонок) і дроблять на дрібні фракції. Зовні отримана крупа нагадує кукурудзяну, ї аналогом булгура можна назвати ячну крупу. Саме завдяки пропарюванню і сушінні булгур отримує незвичайний смак і аромат, що нагадує горіховий. Сучасний булгур може мати різні ступені помелу: крупа тонкого помелу використовується при випіканні хліба, середнього – для каш і супів, грубий помел хороший для плову.

Читайте також: Магній: вміст в продуктах харчування та користь для організму.

Корисні властивості булгуру

Регулярне вживання булгура сприятливо позначається на стані нервової системи, для якої вітаміни групи В – важлива і основна «їжа». Велика кількість мінеральних солей сприяє відновленню обміну речовин, робить шкіру і волосся «живими». Колір обличчя набуває здорового відтінок, волосся стає блискучим і добре росте.

Правильний раціон і здорова їжа – один з основних «каменів» в фундаменті міцного здоров’я, гарного самопочуття і прекрасного зовнішнього вигляду. Введення в раціон крупи булгур дозволить наситити організм потрібними і корисними речовинами не гірше, ніж вітамінний комплекс з аптеки.

Булгур відноситься до круп, які легко засвоюються і перетравлюються, що не обтяжують стан, тому страви з булгуром часто зустрічаються в раціоні спортсменів. Особливо корисна крупа людям важких професій і тим, хто постійно пов’язаний з великими фізичними навантаженнями.

Вплив булгура на схуднення

До недоліків можна віднести тільки калорійність, яка вища, ніж у інших круп. Люди, що слудкують за своєїю вагою часто обділяють булгур увагою, сприймаючи крупу як джерело зайвих калорій. Під час дієти і в цілях схуднення булгур стане помічником, якщо відварювати крупу у великій кількості води і вживати невеликими порціями. Високий вміст клітковини дозволить «почистити» організм, і викличе відчуття насичення при вживанні навіть невеликої порції каші.

Як готувати крупу булгур

Булгур готують не так, як звичайну кашу. Суху крупу перед варінням обсмажують в олії, а потім додають воду в пропорції 1: 2. Вариться каша хвилин 15, під закритою кришкою.

Також актуальною є Середземноморська дієта: 10 кроків

. .

. .