Як позбутися зайвих кілограм після дооовгих святкувань

Photo of author

svyata

По закінченню новорічно-різдвяних свят, дивлячись на себе в дзеркало, ми часто розчаровуємося в теперішньому нашому вигляді. Смачна (часто жирна) їжа на святкових столах, пізні прийоми їжі, переїдання та майже ніякого спорту помітно відображаються в нових (часто зайвих) сантиметрах та кілограмах. Але що робити, якщо не стримався від переїдання смачної їжі зі святкового столу?

Ось декілька порад, що допоможуть повернути колишню вагу:

1. Перш за все, не потрібно панікувати через теперішній вигляд! З ким не буває?! Не стримались?! Нічого! Заспокоїлися, викинули думки про можливе голодування і почали помаленьку працювати над поверненням до попередньої форми!

2. Пийте воду! Вона допоможе покращити обмін речовин. Організму потрібна рідина. Денна норма рідини – 1,5-2 л чистої води. Перед прийомом їжі (найкраще за 20-30 хв.) випийте склянку води, так ви менше з’їсте і швидше відчуєте ситність.

Детальніше про Питний режим.

3. Після свят необхідно сказати “НІ!” алкоголю. Навіть невеликі дози алкоголю можуть нанівець звести всі ваші старання.

4. “Ні” моно-дієтам, голодуванню, але правильне харчування – те що треба! Поступово знижуйте кількість споживаних калорій (приблизно на 500 кал, при добовій нормі 2000 кал). Калорії варто отримувати від здорової їжі: фруктів, овочів, пісного м’яса, риби, нежирних сортів сиру, кисло-молочних продуктів, круп. Зі свого раціону необхідно прибрати жирну їжу, цукор, кондитерські вироби, солодощі, сосиски, копчені і жирні ковбаси, майонез і подібні соуси, картоплю (можна вживати в малих кількостях). Також необхідно знизити кількість споживаної солі – вона затримує рідину в організмі.

5. Розвантажуючі дні! Варіанти розвантажуючого дня: легкі овочеві салати (без додавання солі), заправлені рослинною олією (найкраще оливковою), або цільні овочі та фрукти (наприклад, яблука сирі або запечені) в кількості 250 грам 6–8 разів на день. Також можна зробити кисломолочний розвантажувальний день: 250 грам кефіру (без додавання цукру) 6–8 разів на день або 5 разів на день по 70 грам нежирного сиру. Крім того, 2 склянки чаю без цукру, 1 склянка відвару шипшини, 2 склянки нежирного кефіру.

6. Відвідайте лазню або сауну, проте не варто забувати, що пиво та інші алкогольні напої, можуть суттєво зашкодити бажаному результату. Заваріть собі трав’яний чай в термосі, або приготуйте ягідний компот чи узвар без цукру, і пийте їх між заходами в парилку.

7. А для більш швидкого повернення до нормальної ваги, збільшіть рухову активність. Якщо ви регулярно займаєтесь спортом, проте за час свят набрали зайвого, то збільшіть інтенсивність тренувань на 30 %. Якщо ні – то варто почати! Ранкові руханки, стрибки на скакалці, біг, катання на велосипеді, силові вправи, фітнес, аеробіка чи плавання значно покращать ваші результати.

Любіть себе! Ставтеся спокійно до невеликих і тимчасових проблем! Похваліть себе за вже здобуті результати (чай без цукру, жодної шоколадки за день..) і тоді ви зумієте позбавитися від набраних у свята зайвих кілограмів швидко і без особливих зусиль.

. .

. .