Маски для волосся в домашніх умовах

Photo of author

By fersht

Хтось вважає, що ідеально може виглядати волосся, тільки доглянуте в салоні краси, хтось надає перевагу готовим маскам у магазинах косметики, є й прихильники домашнього догляду. Якщо ви належите до останніх, мусите знати, які саме маски для якого волосся підходять та які недоліки допомагають усувати.

volossya_2

Користь масок для волосся

Волосся страждає від різних факторів: узимку стає ламким і сухим від підігрітого батареями повітря, жирніє під шапкою, у спеку — вигорає та пересихає на сонці, шкодить йому й фарбування, випрямляння чи накручування, хлорована вода тощо.

Щоб волосся було здоровим і мало блискучий вигляд, крім шампуню, варто використовувати маски. Адже шампунь просто змиває бруд зі шкіри голови й волосся, маска ж може відновити пошкоджене волосся, надати йому здорового вигляду і блиску. Але треба правильно підібрати маску, відповідно до типу волосся, а також проблеми, яку слід усунути.

Якщо застосовувати маску для волосся регулярно, воно стає блискучим, міцнішим, здоровішим, добре зволожується, зменшується пошкодження волосин, зокрема кінчиків, волосся росте краще, стає густішим.

Готові маски з косметичних магазинів простіше використовувати: береш баночку — і наносиш її вміст на волосся. Маску в домашніх умовах ще треба приготувати, та зазвичай для них використовують інгредієнти, які можна легко знайти на кожній кухні. Крім того, в домашній масці немає хімічних домішок, стабілізаторів тощо.

Що найкраще для вашого волосся?

Сухе волосся можна зволожити, не обтяжуючи пасма, маскою з меду, яблучного оцту (по чайній ложці) та яйця. Якщо волосся дуже коротке, маску можна розділити на дві порції, а при потребі — навпаки подвоїти. Маску наносять на волосся, змивають через 30-40 хвилин.

Також підходить для сухого волосся маска з банана, йогурту (2 столові ложки без наповнювача й цукру) та меду (1 столова ложка). Змішавши компоненти, маску наносять на вологе волосся по всій довжині. Пасма підбирають та вдягають шапочку для душу, залишають на півгодини, змивають шампунем.

Для стимулювання росту волосся ефективні маски на основі кокосової олії й кориці. Кориця має антимікробні властивості, покращує кровообіг. По столовій ложці кокосової олії й кориці змішують, наносять на коріння, по всій довжині волосся, легко втирають у шкіру голови. За 30-45 хвилин змивають. Таку маску варто робити раз на тиждень.

Коли волосся погано росте, використовують також маски на основі інших натуральних олій — наприклад, реп’яхової, жожоба, часто у складі масок є ефірні олії (м’яти, лаванди, розмарину).

Для жирного волосся корисні маски з яєчним білком. Наприклад, якщо змішати яєчний білок із соком половини лимона, нанести маску на всю довжину волосся, потримати 30 хвилин — годину, а потім змити теплою водою, це допоможе позбутися зайвого жиру.

Пошкоджене волосся можна відновити за допомогою маски з авокадо (половинка), яйця, оливкової олії (1 ст. л.), меду (1 ст. л.). Омега-3-жирні кислоти, які містяться в такій масці, дають волоссю блиск і силу, захищають від дії вільних радикалів, зволожують та омолоджують шкіру голови. Маску наносять на вологе волосся, збирають його в пучок, прогрівають теплим повітрям, а через 30 хвилин змивають водою кімнатної температури.

На вигляд і стан волосся впливає стан шкіри голови. Наприклад, поширена проблема — лупа. Є різні причини її появи (сухість, грибкове ураження, реакція на косметику для догляду тощо). Ефективний засіб для усунення лупи — маска з кокосової олії (2 ст. л.), коричневого цукру (4 ст. л.) та ефірної олії (5 крапель перцевої м’яти, 2 краплі чайного дерева). Ефірні олії додають в останню чергу. Маску наносять щіткою для фарбування або пальцями від коренів до 5 см довжини. Кілька хвилин слід помасажувати шкіру голови, зібрати волосся, потримати маску ще 10 хвилин і змити водою кімнатної температури.

Якщо волосся просто втратило природний блиск, варто використати суміш меду, яблучного оцту й кокосової олії (по 1 столовій ложці). Слід нанести засіб на зволожене тьмяне волосся, потримати 20 хвилин і змити шампунем. При регулярному використанні такої маски волосся стане блискучим, матиме здоровий вигляд, а для фарбованого волосся така маска має закріплюючий ефект.

Заспокоїти подразнену шкіру голови допоможе зелений чай, а також м’ятна олія. Змішайте склянку міцного зеленого чаю, 1 ст. л. яблучного оцту, 2 краплі олії перцевої м’яти, нанесіть до вологе волосся, масажуйте шкіру голови. Змийте маску водою за 10-15 хвилин.

Як правильно використовувати маски?

Більшість масок наносять на чисте вологе волосся. Та якщо маска — на жирній основі (наприклад, на кокосовій чи оливковій олії), то її краще наносити на сухе волосся, інакше вода відштовхуватиме жир, заважаючи волоссю вбирати корисні речовини з маски.

Живильні, зволожуючі маски наносять 2-3 рази на тиждень, натомість маски з оцтом чи ефірними оліями — не частіше разу на тиждень.

Якщо після нанесення маски виникають неприємні відчуття, свербіж, слід негайно змити її. При сильній реакції варто прийняти антигістамінний засіб.