Що таке адигейська сіль та з чим її їдять

Photo of author

By nata

sil

Навіщо людині потрібна сіль?

Відповідаючи на питання, навіщо людині потрібна сіль, варто сказати, що всім людям відомо твердження, що сіль є білою смертю, однак це у випадку перебору, але ж водний баланс в нашому організмі підтримує також саме цей мінерал. Однак вживання солі має бути помірним, а ті, хто люблять пересолювати свою їжу, зменшать кількість цього, дійсно у великих кількостях, небезпечного продукту, саме завдяки адигейській солі.

Що таке адигейська сіль?

Адигейська сіль є Перлиною Кавказької кухні, не дарма цей народ славиться своїми довгожителями. Її готують за різними рецептами, коріння яких йдуть у глиб століть адигзької кухні. Сама технологія приготування корисної адигейської солі полягає не в простому змішуванні різних приправ і спецій, а у правильному всотуванні в кристали солі всіх корисних властивостей часнику, спецій таких як: чаман, коріандр, чебрець, петрушка, кріп, чорний перець, солодкий червоний перець та інші. Таким чином, адигейська сіль, як суміш приправ з сіллю надає будь-якій страві неповторний особливий смак, при цьому споживати її можна в рази менше, ніж звичайну кухонну харчову сіль.

Користь адигейської солі

Основна користь адигейської солі полягає, завдяки своєму багатому складу, в насиченні будь-якої страви різноманіттям вітамінів. Основні елементи, що входять в Адигейську сіль – це безпосередньо сама сіль і часник, приправи і спеції є додатковими речовинами. Ще в давнину часник застосовували як профілактичний засіб від різних захворювань, в тому числі і для самого лікування. Відомо, що він має бактерицидні властивості і здатний зміцнювати імунітет. Приправи та спеції також містять в собі джерело вітамінів і мікроелементів. Необхідно сказати, що часниковий аромат не залишає після себе післясмаку, так як приправи і спеції нейтралізують весь його запах.

vdoma

Рецепт адигейської солі в домашніх умовах

Насправді рецептів адигейської солі безліч, а так як її можна приготувати запросто в домашніх умовах, то тут будь-яка господиня може проявити максимум творчості. Справа в тому, що спеції та приправи ви можете підбирати до смаку і взагалі видозмінювати продукт на свій розсуд.

І так, що необхідно:

  • харчова сіль крупного помелу – 500 грам.
  • часник – 1 головка (за бажанням дві).
  • мелений коріандр, хмелі-сунелі, базилік, кріп, петрушка, сушена зелена кінза, чебрець, майоран – по 1 столовій ложці.
  • чорний мелений перець, паприка – 1 чайна ложка.
  • червоний мелений перець – ½ чайної ложки.

Кількість інгредієнтів можна змінювати в залежності від смакових уподобань, це стосується і приправ, якісь можна виключити а якісь можна добавити.

Читайте також: Магній: вміст в продуктах харчування та користь для організму.

Чистимо часник, видавлюємо його через часникодавку, натираємо на тертці, або подрібнюємо в блендері. Змішуємо часник з обраним мінералом, це може бути кам’яна, йодована, морська сіль. Суміш необхідно ретельно розтовкти і перетерти, продукт вийде вологим від часнику. От і все адигейська сіль готова, покладіть її у скляні банки та добре закупорте кришкою.

Шкода адигейської солі

Шкода адигейської солі полягає тільки в її зловживанні. Правильне дозування солі, а це приблизно третина чайної ложки в день, ніколи не завдасть людині шкоди. Адигейська сіль дозволяє зменшувати кількість споживання звичайної солі на 15%, а іноді і в рази, при цьому не погіршуючи смакових якостей приготованих страв.