Кропива дводомна - лікувальні властивості

Кропива дводомна (Urtica dioica L. ) – широковідома як жалкий бур’ян. Багаторічна рослина. Стебло пряме , чотиригранне, іноді досягає 1,5 м заввишки. Листки яйцеподібно-ланцетні, супротивні, довгочерешкові. Має дерев’янисте повзуче та гіллясте кореневище. Квітки жовтувато-зелені, зібрані у колосоподібні суцвіття. Цвіте у травні-червні.
Росте на пустирях, під тинами, на узбіччях шляхів , у садах, на узліссях, вирубках. Поширена повсюдно.
Як заготовляти та зберігати кропиву
З лікувальною метою збирають верхівки квітучих стебел із листками і самі листки рослини в літні місяці, корені – пізно восени. Сушать у теплих приміщеннях. Корені перед тим очищають, миють у холодній воді і подрібнюють.

Хімічний склад
Листки кропиви дводомної містять аскорбінову кислоту, каротин, каротиноїди, вітаміни групи В і філофінон. Також у листках знайдено дубильні речовини, залізо, фітонциди, ацетилхолін, гістамін, органічні кислоти.
Застосування кропиви в лікувальних цілях
Препарати кропиви дводомної знайшли застосування в науковій та народній медицині як сечогінний, кровоспинний і в’яжучий засіб, а також як стимулятор секреторної діяльності шлунка при зниженій та нульовій кислотності шлункового соку.

Корені кропиви дають високу ефективність при зупинці маткових, шлункових та кишкових кровотеч. Відвар з коренів приймають при туберкульозі, водянці, подагрі, ревматизмі. У зборах – для очищення організму від відкладень солей. Препарати кропиви дводомної рекомендують для лікування гепатиту, панкреатиту та діабету, запалень у нирках, ниркокам’яній хворобі, анемії і як засіб, що поліпшує діяльність серцево-судинної системи .
Молоді листки використовують у кулінарії.
Перед використанням проконсультуйтеся зі спеціалістом!
Вам сподобалася стаття? Підтримайте україномовне видання: Ваша допомога дозволить нам працювати для Вас і надалі!
➡ Приват 4149629353047269
➡ Monobank: 4441114410047144
➡ PayPal: uimcbiz@gmail.com
Дякуємо!