Харчування вагітних у першому триместрі

Photo of author

By nata

harchuvannya_v_pereshomu_trimestri_vagitnosti

Практично кожна жінка, дізнавшись про свою вагітність, намагається повністю переглянути своє життя. Вона відмовляється від усього того, що може будь-яким чином нашкодити її здоров’ю та здоров’ю її майбутньої дитини: від вузького і тісного одягу, від взуття на високих і нестійких підборах, від шкідливих звичок, від улюбленої, але шкідливої їжі. Найважливіше для майбутньої мами і її малюка – це правильне харчування. У кожному триместрі вагітності свій особливий раціон. У цій статті ми розглянемо правильне харчування вагітних у першому триместрі (перші три місяці вагітності).

У першому триместрі вагітності більшість жінок мучить токсикоз, але це ні в якому разі не повинно вплинути на харчування. Через нудоту ви не повинні обмежувати або позбавляти себе їжі! Адже саме зараз, в перші дванадцять тижнів вагітності, закладаються всі життєво важливі системи та органи вашої майбутньої дитини. З їжею у ваш організм, а потім в організм малюка потрапляють всі необхідні для його нормального розвитку речовини. Тому харчування вагітних у першому триместрі має бути приблизно таким:

  • Їжте потроху, але часто.
  • Бажано їсти не дуже гарячу їжу.
  • Кількість прийомів їжі – п’ять чи шість разів на день.

Для того щоб знизити ранкову нудоту, снідайте прямо в ліжку, в напівлежачому положенні. Пийте не дуже солодкі соки (бажано приготовані в домашніх умовах за допомогою соковижималки), зелений чай з лимоном і чисту негазовану воду.

Якщо вам захотілося кислого або солоного, наприклад огірка, капусти або оселедця, то не відмовляйте собі. Пам’ятайте – якщо дуже хочеться, то можна, але не зловживайте! Побалуйте себе, адже в другій половині вагітності доведеться повністю виключити ці продукти, так як сіль, що міститься в них, буде затримувати рідину в організмі, а це у вашому стані протипоказано!

Читайте також: Піраміда здорового харчування і Гарвардська тарілка – що й до чого, та як у нас.

Тепер на вашому столі повинні бути присутніми м’ясо і риба, так як вони містять в собі необхідні вам білки і амінокислоти, а в жирній морській рибі містяться ще й поліненасичені жирні кислоти, які теж будуть дуже доречними. На період вагітності відмовтеся від смаженого і копченого, віддайте перевагу їжі приготованій на пару або ж просто відвареній. Зараз Вам слід їсти продукти, багаті кальцієм і білком, наприклад: горіхи, йогурт, сир, сметану і кефір. Не забувайте про яйця: в них міститься лецитин, який так необхідний для розвитку мозку. Також корисним для вас буде рослинна олія та вершкове масло (вживання останнього має становити 20-30 грамів на день).

Основними і корисними продуктами для вагітної жінки є багаті харчовими волокнами овочі та фрукти, а також зерновий хліб.

При виборі продуктів особливу увагу звертайте на дату їх вироблення і склад, в них не повинно міститися штучних добавок і барвників, стабілізаторів, консервантів і ГМО!

Якщо ви велика любителька кави і ніяк не можете від неї відмовитися, то хоча б скоротіть кількість випитих чашок в два рази. Хоч кава і є природним антиоксидантом, краще віддати перевагу меленим зернам, а найкраще замінити її не менш корисним цикорієм. І найважливіше – ніяких сигарет! Ви ж не ворог своєму ще не народженому малюкові?

Також ви повинні взяти під контроль вагу свого тіла. Пам’ятайте, що неконтрольовані різкі збільшення у вазі не менш небезпечні, ніж дефіцит маси тіла! Прислухайтеся до себе і свого тіла, і тоді ви інстинктивно зрозумієте, що саме і в яких кількостях потрібно для вас і вашого малюка!