Нагідки - лікувальні властивостіАкація - лікувальні властивостіВолошка - лікувальні властивостіСпориш звичайний - лікувальні властивостіКалина - лікувальні властивостіБереза - лікувальні властивостіКвасоля - лікувальні властивостіБузок - лікувальні властивостіЗвіробій - лікувальні властивостіПодорожник - лікувальні властивості
Харчування вагітних у першому триместрі

У першому триместрі вагітності більшість жінок мучить токсикоз, але це ні в якому разі не повинно вплинути на харчування. Через нудоту ви не повинні обмежувати або позбавляти себе їжі! Адже саме зараз, в перші дванадцять тижнів вагітності, закладаються всі життєво важливі системи та органи вашої майбутньої дитини. З їжею у ваш організм, а потім в організм малюка потрапляють всі необхідні для його нормального розвитку речовини. Тому харчування вагітних у першому триместрі має бути приблизно таким:
- Їжте потроху, але часто.
- Бажано їсти не дуже гарячу їжу.
- Кількість прийомів їжі - п'ять чи шість разів на день.
Якщо вам захотілося кислого або солоного, наприклад огірка, капусти або оселедця, то не відмовляйте собі. Пам'ятайте - якщо дуже хочеться, то можна, але не зловживайте! Побалуйте себе, адже в другій половині вагітності доведеться повністю виключити ці продукти, так як сіль, що міститься в них, буде затримувати рідину в організмі, а це у вашому стані протипоказано!
Читайте також: Піраміда здорового харчування і Гарвардська тарілка – що й до чого, та як у нас.
Тепер на вашому столі повинні бути присутніми м'ясо і риба, так як вони містять в собі необхідні вам білки і амінокислоти, а в жирній морській рибі містяться ще й поліненасичені жирні кислоти, які теж будуть дуже доречними. На період вагітності відмовтеся від смаженого і копченого, віддайте перевагу їжі приготованій на пару або ж просто відвареній. Зараз Вам слід їсти продукти, багаті кальцієм і білком, наприклад: горіхи, йогурт, сир, сметану і кефір. Не забувайте про яйця: в них міститься лецитин, який так необхідний для розвитку мозку. Також корисним для вас буде рослинна олія та вершкове масло (вживання останнього має становити 20-30 грамів на день).
Основними і корисними продуктами для вагітної жінки є багаті харчовими волокнами овочі та фрукти, а також зерновий хліб.
При виборі продуктів особливу увагу звертайте на дату їх вироблення і склад, в них не повинно міститися штучних добавок і барвників, стабілізаторів, консервантів і ГМО!
Якщо ви велика любителька кави і ніяк не можете від неї відмовитися, то хоча б скоротіть кількість випитих чашок в два рази. Хоч кава і є природним антиоксидантом, краще віддати перевагу меленим зернам, а найкраще замінити її не менш корисним цикорієм. І найважливіше - ніяких сигарет! Ви ж не ворог своєму ще не народженому малюкові?
Також ви повинні взяти під контроль вагу свого тіла. Пам'ятайте, що неконтрольовані різкі збільшення у вазі не менш небезпечні, ніж дефіцит маси тіла! Прислухайтеся до себе і свого тіла, і тоді ви інстинктивно зрозумієте, що саме і в яких кількостях потрібно для вас і вашого малюка!
Вам сподобалася стаття? Підтримайте україномовне видання: Ваша допомога дозволить нам працювати для Вас і надалі!
➡ Приват 4149629353047269
➡ Monobank: 4441114410047144
➡ PayPal: uimcbiz@gmail.com
Дякуємо!
Схожі статті
Не забудьте підписатися на Наш канал:
Рекомендуємо
Випадкова стаття
Як позбутися зайвих кілограм після дооовгих святкуваньЯк схуднути? Термодинаміка, біохімія, чи, все таки, психологія?
Популярні статті
Як прискорити метаболізм (обмін речовин)Продукти, що знижують тискПомело: користь та шкодаЦинк у продуктах харчування та його користьЧи можна їсти на ніч та скільки спати, щоб не набирати вагуКальцій і вітамін Д – не коротко, але про головнеАнтибіотики: харчування під час і після прийомуДієта при анеміїЯк зберегти свою печінку здоровою?Лічі: користь та шкода
Продукти, що знижують тискЗастій жовчі: причини, симптоми та лікуванняЧи можна їсти на ніч та скільки спати, щоб не набирати вагуКальцій і вітамін Д – не коротко, але про головнеАнтибіотики: харчування під час і після прийомуДієта при анеміїЯк зберегти свою печінку здоровою?Захисні механізми психікиНеалкогольний стеатогепатит та здоров'я печінкиХвора щитовидна залоза — хвора людина