Все, що потрібно знати про харчування вагітної

Родова діяльність у повних мам часто лінива і непродуктивна, тому що м'язи пресу і тазу нетреновані, толку від їх скорочень небагато, а малюк, у якого сформувався хороший шар підшкірного жиру, насилу йде через родові шляхи, страждає сам і робить боляче мамі. Як цього уникнути?

Взагалі харчування першого триместру вагітності по калорійності нічим не відрізняється від звичайного раціону, а ось з другої половини вагітності добову калорійність рекомендують збільшити на 250-300 ккал на добу, головним чином - за рахунок білка, з якого будуть будуватися клітинки дитячого організму. Надбавка маси тіла 300-350 г на тиждень говорить про те, що все йде нормально. Всього ж за вагітність потрібно набрати 8-13 кг, залежно від «стартової» ваги. Якщо жінка вступає в вагітність худенькою, то надбавка у розмірі 15-16 кг буде доречна, а якщо «пампушка», то 7-9 кг буде нормою.
Читайте також: Піраміда здорового харчування і Гарвардська тарілка – що й до чого, та як у нас.
Правила харчування під час вагітності
- Забудьте про те, що вагітна повинна їсти за двох. Напевно, ця нещаслива приказка народилася в ті часи, коли жінки народжували, не йдучи з поля, і знову йшли займатися важкою фізичною працею. Зараз ситуація змінилася: дійти до автомобіля, щоб доїхати до ЖК - це вам не поле переорати, багато калорій витрачати не потрібно. Тому харчування першого триместру нічим не відрізняється від звичайного харчування жінки до вагітності. А ось чого повинно бути тут «за двох» - це вітамінів і мікроелементів. Якщо лікар прописав вам полівітаміни та мінерали для вагітних, приймати їх потрібно обов'язково.
- Дуже важливий режим харчування під час вагітності. Пропускати сніданок, через раз з'їдати обід, зате на вечерю їсти всього і багато - в переважній більшості наш «улюблений» режим харчування, який призводить до набору зайвої ваги. Сніданок, обід і вечеря повинні бути обов'язковими, а між ними можна робити перекуси. Останній прийом їжі - за 4:00 до сну, але не пізніше 8 вечора. Якщо ви ніколи не їли по режиму, установіть нагадування в телефоні на кожний прийом їжі, виробляйте у себе рефлекс на правильне регулярне харчування.
- Продукти і готові страви повинні бути свіжими і найвищої якості. Адже саме з того, що ви з'їли, «будується» організм майбутньої дитини. При харчуванні під час вагітності необхідно в правильних пропорціях отримувати всі макро- і мікронутрієнти з продуктів харчування. Краща їжа - це та, яка піддалася мінімальним змінам з боку харчової промисловості. Наприклад, шматок м'яса, приготований на грилі або в пароварці, корисний, безсумнівно. Парові котлети з того ж м'яса, приготовані вашими руками - теж непогано. Котлети, смажені на сковороді, - гірше, так як ввібрали в себе жир. А якщо ви купили напівфабрикати, готовий фарш, сосиски чи ковбасу, вважайте, що з'їли харчового сміття, посипаного підсилювачами смаку. Те ж стосується і громадського харчування - ви не знаєте, з чого і як приготовлена ваша їжа, скільки олії налито в салат і скільки м'яса в тефтелі.
У I-му триместрі калорійність раціону не повинна відрізнятися від сталої звичної вам до вагітності (1800 ккал на добу), а в II-му і III-му триместрах енергетичну цінність раціону потрібно збільшити всього на 300 ккал (до 1900-2100 ккал на добу ). Втім, недоїдання також не кращим чином позначиться на вашому здоров'ї та здоров’ї вашого малюка.
Вам сподобалася стаття? Підтримайте україномовне видання: Ваша допомога дозволить нам працювати для Вас і надалі!
➡ Приват 4149629353047269
➡ Monobank: 4441114410047144
➡ PayPal: uimcbiz@gmail.com
➡ Patreon https://www.patreon.com/uimc
Дякуємо!
Схожі статті
Не забудьте підписатися на Наш канал:
Рекомендуємо
Випадкова стаття
Популярні статті
Насіння чіа - користь чи шкода?Хурма: користь чи шкода30 правил схуднення, що працюютьАвокадо - користь та шкода Помело: користь та шкодаГранат: користь та шкодаФейхоа..., що це таке?Цинк у продуктах харчування та його користьКальцій і вітамін Д – не коротко, але про головнеКористь апельсинів
Нагідки - лікувальні властивостіАкація - лікувальні властивостіСпориш звичайний - лікувальні властивостіКалина - лікувальні властивостіКвасоля - лікувальні властивостіВолошка - лікувальні властивостіБузок - лікувальні властивостіБереза - лікувальні властивостіЗвіробій - лікувальні властивостіПодорожник - лікувальні властивості