Все, що потрібно знати про харчування вагітної

Photo of author

By nata

hachuvannya_vagitnih

Якщо ви хочете народити здорового малюка і зберегти дівочу стрункість, то обов’язково потрібно замислитися про харчування під час вагітності. Зрештою ваша дитина – це «плід любові, який виріс на грунті того, що ви з’їли» .. Мама, у якої була зайва вага до вагітності, набере за 9 місяців набагато більше 8-13 кг, тому що просто звикла багато їсти. Крім того, рідні та близькі зазвичай свято вірять, що під час вагітності треба їсти за двох. В результаті – велика породілля і величезне немовля, ох як акушери не люблять таких!

Родова діяльність у повних мам часто лінива і непродуктивна, тому що м’язи пресу і тазу нетреновані, толку від їх скорочень небагато, а малюк, у якого сформувався хороший шар підшкірного жиру, насилу йде через родові шляхи, страждає сам і робить боляче мамі. Як цього уникнути?

hachuvannya_vagitnih2

Взагалі харчування першого триместру вагітності по калорійності нічим не відрізняється від звичайного раціону, а ось з другої половини вагітності добову калорійність рекомендують збільшити на 250-300 ккал на добу, головним чином – за рахунок білка, з якого будуть будуватися клітинки дитячого організму. Надбавка маси тіла 300-350 г на тиждень говорить про те, що все йде нормально. Всього ж за вагітність потрібно набрати 8-13 кг, залежно від «стартової» ваги. Якщо жінка вступає в вагітність худенькою, то надбавка у розмірі 15-16 кг буде доречна, а якщо «пампушка», то 7-9 кг буде нормою.

Читайте також: Піраміда здорового харчування і Гарвардська тарілка – що й до чого, та як у нас.

Правила харчування під час вагітності

  1. Забудьте про те, що вагітна повинна їсти за двох. Напевно, ця нещаслива приказка народилася в ті часи, коли жінки народжували, не йдучи з поля, і знову йшли займатися важкою фізичною працею. Зараз ситуація змінилася: дійти до автомобіля, щоб доїхати до ЖК – це вам не поле переорати, багато калорій витрачати не потрібно. Тому харчування першого триместру нічим не відрізняється від звичайного харчування жінки до вагітності. А ось чого повинно бути тут «за двох» – це вітамінів і мікроелементів. Якщо лікар прописав вам полівітаміни та мінерали для вагітних, приймати їх потрібно обов’язково.
  2. Дуже важливий режим харчування під час вагітності. Пропускати сніданок, через раз з’їдати обід, зате на вечерю їсти всього і багато – в переважній більшості наш «улюблений» режим харчування, який призводить до набору зайвої ваги. Сніданок, обід і вечеря повинні бути обов’язковими, а між ними можна робити перекуси. Останній прийом їжі – за 4:00 до сну, але не пізніше 8 вечора. Якщо ви ніколи не їли по режиму, установіть нагадування в телефоні на кожний прийом їжі, виробляйте у себе рефлекс на правильне регулярне харчування.
  3. Продукти і готові страви повинні бути свіжими і найвищої якості. Адже саме з того, що ви з’їли, «будується» організм майбутньої дитини. При харчуванні під час вагітності необхідно в правильних пропорціях отримувати всі макро- і мікронутрієнти з продуктів харчування. Краща їжа – це та, яка піддалася мінімальним змінам з боку харчової промисловості. Наприклад, шматок м’яса, приготований на грилі або в пароварці, корисний, безсумнівно. Парові котлети з того ж м’яса, приготовані вашими руками – теж непогано. Котлети, смажені на сковороді, – гірше, так як ввібрали в себе жир. А якщо ви купили напівфабрикати, готовий фарш, сосиски чи ковбасу, вважайте, що з’їли харчового сміття, посипаного підсилювачами смаку. Те ж стосується і громадського харчування – ви не знаєте, з чого і як приготовлена ваша їжа, скільки олії налито в салат і скільки м’яса в тефтелі.

З настанням вагітності вкрай важливо готувати самій і їсти вдома. Тільки тоді ви будете абсолютно точно впевнені в якості того, що лежить у вас на тарілці.

У I-му триместрі калорійність раціону не повинна відрізнятися від сталої звичної вам до вагітності (1800 ккал на добу), а в II-му і III-му триместрах енергетичну цінність раціону потрібно збільшити всього на 300 ккал (до 1900-2100 ккал на добу ). Втім, недоїдання також не кращим чином позначиться на вашому здоров’ї та здоров’ї вашого малюка.