Нагідки - лікувальні властивостіАкація - лікувальні властивостіВолошка - лікувальні властивостіСпориш звичайний - лікувальні властивостіКалина - лікувальні властивостіБереза - лікувальні властивостіКвасоля - лікувальні властивостіБузок - лікувальні властивостіЗвіробій - лікувальні властивостіПодорожник - лікувальні властивості
Харчування восени: кілька корисних порад

Вчені відзначають, що цей процес можна регулювати за допомогою харчування. Як же впоратися з цією проблемою? Як бути в хорошій фізичній формі, у відмінному настрої і не хворіти?
Ось кілька простих, але дієвих порад з харчування восени.
Основні правила осіннього харчування:
- Головне правило правильного харчування (у будь-який час року) говорить: їжте вчасно і в розумних кількостях. Не нехтуйте першим. Включіть у Ваш раціон всілякі супи і каші.
- Харчування восени і взимку має бути достатньо багатим білками. Імуноглобуліни, що забезпечують стійкість організму до захворювань - це білки, і для їх синтезу необхідний весь набір амінокислот в достатній кількості. Причому в раціоні обов'язково повинні бути присутніми білки як рослинного, так і тваринного походження. Приділіть увагу нежирній рибі, морепродуктам і горіхам, вони корисні не тільки для тіла, але і для настрою.
- Восени великий асортимент овочів. Крім гарбуза пізня осінь дарує кольорову капусту і пастернак. Хурма, апельсини та мандарини, гранати, айва, фейхоа - просто слів немає, яке це корисне овочеве збіговисько. Варто згадати і безмежно корисні ягоди - журавлину і брусницю, які теж з'являються восени. До того ж організм отримає необхідні вітаміни і поживні речовини.
- Для захисту від вірусів необхідні аскорбінова, лимонна та інші органічні кислоти, вітамін Е, цинк, селен, мідь, марганець, йод, залізо. Поєднання цих елементів робить імунітет більш міцним. Однак не варто приступати до процесу вітамінізації із зайвим завзяттям. Організм можна перевантажити навіть корисними речовинами. Два апельсина в день буде достатньо, норма аскорбінової кислоти на добу - 70 м Під час же грипу рекомендується збільшити її споживання в 7 разів - до 500 мг на добу.
- Будь-який салат можна зробити теплим - якщо подавати його з щойно звареним яйцем. Подавати його можна і з овочевим рагу.
Читайте також: Піраміда здорового харчування і Гарвардська тарілка – що й до чого, та як у нас.
- Для нормального імунітету необхідні і жири: адже стінки лімфоцитів і макрофагів - клітин, які рятують організм від навали вірусів - складаються з ліпідів, в тому числі "хорошого" холестерину. Тому не виключайте повністю з раціону яйця і тваринні жири і не сідайте взимку на "знежирені" дієти.
- Їжте Сало. Саме в салі високий вміст особливої кислоти, з якої в організмі синтезуються медіатори імунної відповіді, але в міру.
- На допомогу в важких ситуаціях приходять рослини- адаптогени: бальзами, сиропи на основі шипшини, лимонника китайського, меліси, єгипетського чаю каркаде і багатьох інших цілющих рослин можна знайти в аптеці.
- Пийте какао. Цей напій Богів благотворно впливає на кровотворення і настрій. До того ж краще чашку теплого какао, ніж плитку шоколаду.
- Мед. Особливо в зелений чай. Замість цукру і цукерочок. Можна додавати мед в кашу вранці, з горіхами.
- Горіх. У горіхах містяться вітамін Е, а також цинк, мідь і марганець - всі вони вкрай необхідні для підтримки імунітету в хорошому стані. Краще включити в свій харчовий раціон кілька різновидів горіхів. Це дозволить організму отримувати збалансовану кількість різних корисних речовин. Денна норма споживання горіхів - 50 г.
Вітамін Е також міститься в рослинних оліях: соняшниковій, кукурудзяній.
Осінь- красива пора і нею треба насолоджуватися, а не впадати в депресію. Побільше гуляйте, займайтеся спортом і радійте цій порі року. Як говориться: "У природи немає поганої погоди .."
. .. .
Вам сподобалася стаття? Підтримайте україномовне видання: Ваша допомога дозволить нам працювати для Вас і надалі!
➡ Приват 4149629353047269
➡ Monobank: 4441114410047144
➡ PayPal: uimcbiz@gmail.com
Дякуємо!
Схожі статті
Не забудьте підписатися на Наш канал:
Рекомендуємо
Випадкова стаття
Популярні статті
Як прискорити метаболізм (обмін речовин)Продукти, що знижують тискБулгур: користь та шкодаЛляна олія: користь та шкодаЦинк у продуктах харчування та його користьЧи можна їсти на ніч та скільки спати, щоб не набирати вагуКіноа: користь та шкодаНут: користь та шкодаБілокачанна капуста: користь та шкодаКуркума: користь та шкода
Продукти, що знижують тискЗастій жовчі: причини, симптоми та лікуванняЧи можна їсти на ніч та скільки спати, щоб не набирати вагуМагнітні бурі і їх вплив на людину70 причин займатися бігом (на основі наукових досліджень)Таємнича хвороба, яка перетворює життя на пекло. Що ми знаємо про мігреньЧому набрякають ноги влітку та як зняти набрякЩо таке підлітковий вік. Відносини батьків і підліткаЯк зробити ранок продуктивнимІдеальна вага: способи розрахунку, в залежності від віку, зросту та типу фігури